Nezabudli ste na poistenie?

Leziete po skalách, ležíte na pláži, skáčete z padáku, či brázdite cesty na bicykli. A tu zrazu bum – malá či väčšia nehoda nikoho nepoteší, ale ak ste poistení, nebude to až tak bolieť aj vašu peňaženku.

Aké poistenie potrebujem?

  •  Idete na dovolenku? Nezabudnite na poistenie do zahraničia. Pred tým, než sa vydáte do ďalekých, ale i blízkych krajín presurfujte internet a pozrite sa na cestovné poistenie liečebných nákladov.

Čo mi poisťovne uhradia: V rámci tohto poistenia obyčajne hradia akútne ošetrenie vrátane predpísaných liekov, hospitalizáciu, prevoz do najbližšej nemocnice, prevoz do vlasti, v prípade smrti prevoz telesných pozostatkov.

  • Ak sa chystáte užiť si adrenalínové športy, potom siahnite po úrazovom poistení.

Výhody úrazového poistenia: Z úrazového cestovného poistenia budete čerpať  odškodnenie v prípade trvalých následkov úrazu, alebo v prípade smrti v dôsledku úrazu.

  • Máte radi svoje veci? Potom si poistite aj batožinu. Nikdy totiž neviete, akého dobráka na potulkách svetom stretnete.

Poistenie batožiny pokryje: poškodenie, zničenie, odcudzenie a stratu batožiny i dokladov (cestovný pas, občiansky preukaz).Výhodné je aj pre tých, ktorý radi cestujú lietadlom a ich batožina sa stratí - ak vám nebola do 24 hodín od príletu na miesto určenia  vydaná, máte nárok na nákup nevyhnutných odevov a toaletných potrieb.

Čo ak som za škodu zodpovedný ja?

V takomto prípade je dobré mať cestovné poistenie zodpovednosti za škodu. Kryje škody spôsobené na zdraví, živote alebo na majetku tretej osoby. Ak už k takejto udalosti dôjde, zbytočne nepanikárte, každá poisťovňa vám pred odjazdom poskytne kontaktné údaje na svoju non-stop linku, kam sa poľahky dovoláte v prípade, že budete potrebovať pomoc, vysvetlenie v prípade vyplňovania papierov (v cudzom jazyku), apod.

Ako sa môžem poistiť?

Väčšina ľudí uzatvára cestovné poistenie klasicky na pobočke  poisťovne. Nemusíte však zúfať, pokiaľ vás tlačí čas! Poistenie môžete uzatvoriť aj online cez internet, či sms. Stačí si zájsť na stránky konkrétnej poisťovne a zistiť podmienky takéhoto spôsobu poistenia. Pokiaľ sa vám zapáči poisťovanie z pohodlia domova, vedzte, že takto môžete uzatvoriť napr. aj životné poistenie, či havarijné poistenie.

Náš tip:

Pre všetkých oneskorencov, ale i nedočkavcov si poisťovňa Axa pripravila expresné cestovné poistenie, ktoré si môžete kedykoľvek a odkiaľkoľvek aktivovať. Môžete si vybrať svoj balíček cestovného poistenia doslova na mieru. Potom už len stačí balíček pred cestou do zahraničia (aj v deň cesty) aktivovať on-line alebo telefonicky na AXA linke. Poistenie začne platiť 4 hodiny po jeho aktivácii!