Seriál Polárni piloti

Mrazivá teplota mínus 30°, staré lietadla z druhej svetovej vojny, skupina odvážnych pilotov a drsný prezident Yellowknife Buffalo Airways Joe McBryan v novom leteckom seriály Polárni piloti.

Títo letci denne riskujú svoje životy, keď lietajú so strojmi  od firmy Rosie the Riveter, ktoré väčšina leteckých spoločností už dávno vyradila z prevádzky a korých spoľahlivosť je nevyspytateľná.  Na prácu pilotov sú ale životne závislé vzdialené a odrezane miesta na kanadskom severe a piloti sú miestnymi obyvateľmi  právom označovaní za hrdinov.

polarni_piloti_3

Joe McBryan charakterizuje prácu svojich pilotov týmito slovami: "Nemôžete oddeliť sever a lietanie. Je to jedno a to isté. Bez našej aerolinky by sa zásoby potravín nedostali k ľuďom, ktorí na severu žijú a ktorí sú v priebehu dlhej a drsnej zimy celkom odrezaný od zvyšku sveta.“ Polárni piloti čelia pri svojej nebezpečnej práci neuveriteľnej zime, neustálym poruchám starých vojenských lietadiel typu Douglas DC-3 a DC-4 či Curtiss C-46 Commando, ktoré počas druhej svetovej vojny prevážali vojakov a zásoby a musia si vedieť poradiť aj v prípade neľútostných ľadových búrok či lesných požiarov. Tento letecký seriál vezme divákov prostredníctvom špeciálne upravených kamier na palubu bojových lietadiel. Budú tak mať jedinečnú príležitosť zažiť transatlantické misie plné snehových búrok a ďalšie napínavé letecké dobrodružstvá spolu s nováčikmi, ktorí medzi sebou bojujú o priazeň Joeho McBryana a funkciu kapitána jeho leteckej spoločnosti. Na konci seriálu budú totiž niektorí nútení Yellowknife Buffalo Airways opustiť. polarni_piloti_1Mladí piloti budú musieť plniť aj netradičné úlohy, ako je napríklad nebezpečná transatlantická cesta, ktorej poslaním je dopraviť dvě lietadla Canadaair CL-215 (vodné bombardéry) novým majiteľom v Turecku. Tento typ lietadiel však nie je určený pre lety v mrazoch ani na ďaleké cesty cez oceán. Podarí sa nováčikom túto úlohu a mnoho ďalších splniť? Kto z nich sa stane víťazom a bude sa môcť pochváliť funkciou kapitána spoločnosti Yellowknife Buffalo Airways? Na tieto otázky odpovie trinásťdielny seriál Polárni piloti. Neváhajte a vzlietnite s hrdinami ojedinelého a neobyčajného leteckého života za polárnym kruhom s televíznou stanicou Viasat Explorer.