Dobrodruh.sk Team - pozdrav z Mauritánie a Senegalu

Dobrodruh.sk Team sa po Maroku a Západnej Sahare presunul do exotickej Mauritánie a odtiaľ kompou preplával cez rieku Senegal do štátu s rovnomenným názvom. Z Mauritánie i Senegalu vám poslal nielen farebný pozdrav s vôňou Afriky, ale i zaujímavé fotky.
 

 

Pozdrav z Mauritánie

"Pozdravujeme vas vsetkych z exotickej Mauritanie!

Potom, ako sme prebrazdili cesty Zapadnej Sahary, dorazili sme na hranicu s Mauritaniou. Este by som povedal, ze v Maroku ani casti Zapadna Sahara teda tento rok vobec nebolo teplo. Cez den niekedy teploty klesli na aj na tri stupne, co je v tychto zemepisnych sirkach nie az tak obvykle. 
 
Na hranici s Mauritaniou sme si pockali asi styri hodiny. Rok dozadu zapisovali udaje z pasov perom do zosita, tento rok uz mali colnici aj pocitace a dokonca nam skenovali odtlacky prstov!!! Takze globalizacia uz dorazila aj na mauritansku colnicu... :) Inak sa ale nic moc nezmenilo. Nadalej sme museli rozdavat pera, klucenky ako drobne uplatky. Po peknom chaose na hranici sme vyrazili do pustnej Mauritanie, kde teplota hned vyskocila na priblizne tridsat stupnov. Uvodne kilometre boli fakt strasne, kluckovali sme medzi vrakmi aut, televizorov a chladniciek... Neskor sme kluckovali aj pomedzi kozičky a mrtve tavy.. 
 
Momentalne sme v hlavnom meste Mauritanie a zajtra vyrazame do Senegalu. Pravdepodobne nas na hranici opat caka niekolko hodin, nakolko musime na kompe preplavat cez rieku Senegal a potom absolvovat klasicke zdlhave procedury na hraniciach..."
 
 

Pozdrav zo Senegalu č.1

"Pozdravujeme zo Senegalu!

S našim autíčkom sme dorazili na hraničný prechod Rosso k rieke Senegal, kde sa na nas este na mauritánskej strane vrhlo množstvo "supov", rozumej špekulantov a snažili sa nás obrať o všetky možne poplatky. Nedalo sa tomu vyhnuť, tak sme o zopár euro lahší...
 
Kompou sme sa preplavili na senegalsku stranu a tam to už bolo relatívne rýchle a poplatky menšie. A tak sme konečne vyrazili do farebného a pomerne veselého Senegalu, do mesta Saint Louis, ktoré ma staré centrum chránene UNESCOm. Saint Louis je skutočne pritazlivé a panuje tu velmi prijemna kolonialna atmosfera a mali už konečne aj pivo. Teplota sa tu vyšplhala na 34 stupnov, takze prišlo vhod. 
 
Momentálne sme teda stále v Senegale a postupne sa prebíjame na juh do Gambie. Cestu nán spríjemnujú siluety mohutných baobabov a dufame, ze v pozitivnom duchu to aj bude pokračovat.
Posielame vám pozdrav na Slovensko!"
 
 

Pozdrav zo Senegalu č.2

 
"Dnes máme za sebou ďaľší fanastický deň. Zastavili sme sa v miestnej základnej škole aby sme deťom rozdali darčeky ktoré sme so sebou viezli zo Slovenska. Myslím, že vymaľovánkami, zošitmi, pastelkami, kriedami a inými vecami sme deťom urobili radosť..."
 
 

Ďalšie informácie prinesieme hneď, ako sa nám trojčlenná posádka v zložení Jozef Terem, Stanislav Mitický a Ondro Mĺkvy z afrických diaľav ozve.

Môžete ich podporiť aj na facebooku:

a viac info nájdete na Dobrodruh.sk Rally Budapest - Bamako.