Adventure moto-turistika v znamení Touratech

Cestovať sa dá na tisíc spôsobov, peši, či motorizovane a okrem iného aj na motocykli. Mototuristika, a zvlášť adventure mototuristika, si nachádza v dnešnej uponáhľanej dobe čoraz viac priaznivcov. Stačí len sadnúť na svoju motorku a zanechať za sebou zhon všedných dní.

Len tak brázdiť cesty naprieč krajinou alebo sa vybrať rovno na cestu okolo sveta. Cestujeme za poznaním, za zážitkom a aj keď v tomto prípade je motorka len prostriedkom, práve ten stroj môže byť tým správnym náčiním pre dosiahnutie cieľa.

Adventure mototuristika

Cestovanie je koníčkom nejedného z nás. Objavovať nové krajiny, spoznávať miestnych ľudí, ich kultúru, tradície, zvyky,  či len tak vyraziť preč zo všedných dní v ústrety dobrodružstvu. To a mnoho ďalšieho napĺňa srdcia mnohých jednotlivcov pri dobrovoľnom opúšťaní domova.

Môžeme si zvoliť akýkoľvek dopravný prostriedok, pre mnohých však práve motorka je tým strojom, ktorý otvára možnosti rýchleho presunu, neobmedzeného pohybu aj mimo ciest a blízkeho kontaktu s prostredím a domácimi. Pre mnohých cestovateľov je už samotná cesta cieľom, za ktorým sa oplatí vyraziť na dvoch kolesách.  

Avšak ani motocykle neschádzajú z výrobných liniek dokonale pripravené na cestovanie. Navyše, každý preferuje iný druh cestovania a preto požaduje od svojej mašiny iné vlastnosti než ktokoľvek ďalší. Nuž a pokiaľ ide o prípravu motorky na cestovanie, všetky cesty vedú do spoločnosti Touratech.

Touratech prináša inovatívne riešenia a produkty práve pre cestovanie na motocykli. Outdoorové či športové výrobky pre vhodnú úpravu motocyklov tejto značky patria medzi špičku v celosvetovom meradle.

Touratech

Pokiaľ sa pozriete na dnešné výrobné kapacity firmy Touratech, ťažko uveríte tomu, že túto spoločnosť založil iba jeden človek. Herbert Schwarz zrejme ani netušil, keď sa v roku 1990 pustil sám vo svojom byte do výroby doplnkov pre svoju motorku, že sa stane majiteľom svetovo známej značky. Začiatkom všetkého boli hliníkové kufre a tripmaster IMO 200 T. Tieto produkty zapustili korene novovznikajúcej firmy a Herbert ich úspešne používal na svojich cestách okolo sveta. Koniec koncov sa všetky výrobky značky zrodili ako výsledok potreby upraviť motorku a vymazať tak jej nedostatky.

Láska k motorkám a cestovaniu do vzdialených krajín je stále rovnako veľká ako pred tým. Aj preto Touratech ponúka len tie produkty, ktoré sa osvedčili v praxi. To však nie je všetko, mnoho dielov je testovaných aj na tých najnáročnejších súťažiach sveta ako extrémny pretek Erzberg Rodeo či najnáročnejšia rally na svete - Dakar.

Dnes má Touratech v ponuke vyše 5.500 položiek zahrňujúcich diely na úpravu motocyklov, rôzne outdoor potreby, špecializované oblečenie pre adventure mototuristiku a mnoho ďalšieho. Turistické sedačky pre výrazne lepší jazdecký komfort, hliníkové kufre, GPS navigácie, mapy, vodotesné tašky a vaky pre spoľahlivý transport batožiny, kvalitné odolné tlmiče a ostatné príslušenstvo je dostupné pre širokú škálu motocyklov. Touratech zároveň vyrába originálne produkty pre svetoznáme značky ako BMW, KTM, Triumph, Husqvarna, Yamaha, Honda či Suzuki.

Všetky potrebné informácie sú dostupné v slovenskej pobočke Touratech v Poprade alebo  v online podobe na www.touratech.sk , kde je možné si objednať aj tlačený katalóg, ktorý sa medzičasom rozrástol na vyše 1.700 strán.

Kontakt: Touratech  SK, Alžbetina 27, 05801 Poprad Tel: +421-905 790 246    [email protected] www.touratech.sk  

Autor: Ramona Schwarz, Foto: Ramona Schwarz, Herbert Schwarz, Preklad: Ivana Račkovská, Zdroj:www.touratech.sk