Opäť majstrovstvá sveta v Štajersku

Štajersko znovu raz dokazuje svoju kompetentnosť ako destinácia pre zimné športy a v rámci konania sa majstrovstiev sveta zaujíma pozíciu priekopníka. Zelené srdce Rakúska je jedinečným regiónom sveta, ktorý najmenej raz hostil všetkých 7 majstrovstiev sveta FIS.

Sem patria FIS MS v alpskom lyžovaní (Schladming), MS v severskej kombinácii (Ramsau), lety na lyžiach (Kulm/ Bad Mitterndorf-Tauplitz), snowboarding (Kreischberg/Murau), telemark (Kreischberg/Murau), freestylové lyžovanie (Kreischberg/Murau) a trávové lyžovanie v Gaal.

FIS MS vo freestylovom lyžovaní a snowboardingu 2015

Po Schladmingu v roku 2013 a Spital am Semmering v roku 2014 je túto zimu rad na Kreischbergu. Od 15. do 25. januára 2015 sa v Štajersku budú konať ďalšie majstrovstvá sveta FIS, ktoré budú skutočnou premiérou, lebo na vrchu Kreischberg sa po prvý krát zjednotí snowboarding s freestylovým lyžovaním. Počas jedenástich dní sa bude konať 23 pretekov pre ženy a mužov, v rámci ktorých očakávame až 50 národností a približne 1000 športovcov.

Snowboardové preteky sa budú konať na Kreischbergu v halfpipe, v slopestylovej trati, na snowboardcrosse a na Big Air. Paralelné preteky (slalom a obrovský slalom) pre snowboarderov sa budú konať v blízkom údolí Lachtal.

Freestyloví lyžiari svoje umenie predvedú taktiež na halfpipe, slopestylovej trati a na skicrosse, ako aj na bubnovej zjazdovke. Preteky Aerials budú dokonca tvoriť súčasť otváracej ceremónie.

Tieto MS budú MS krátkych vzdialeností, pretože aréna MS na Kreischbergu sa nachádza priamo pri údolnej stanici. Od parkovísk, ako aj staníc železnice Murtalbahn sa v priebehu niekoľkých minút chôdze ocitnete uprostred diania MS a z tribúny budete mať výhľad na najväčšiu časť zjazdoviek MS.

SnowCircus – oslavy MS

Rámcový program je rovnako úchvatný ako športové preteky. Hala MS v Murau sa premení na obrovský cirkusový stan a počas oboch víkendov bude ponúkať veľkú dávku predstavení naživo.

Doteraz 23 svetových pohárov a 3 majstrovstvá sveta

Región Kreischberg/Murau sa teší bohatej tradícii hostiteľa medzinárodných podujatí v oblasti zimných športov. Od roku 1997 sa tu každoročne konajú svetové poháre alebo majstrovstvá sveta, doteraz sa tu dokopy konalo 23 pretekov svetového pohára v snowboardingu a 7 pretekov svetového pohára vo freestylovom lyžovaní. Po MS v snowboardingu v roku 2003 a MS v telemarku v roku 2009 sa v roku 2015 na Kreischberg/Murau budú konať už tretie MS FIS. Všetky informácie o MS: www.kreischberg2015.at

Zážitky na Spielbergu Objavte zimu po novom!

Nielen „action“, ale i príjemné uvoľnenie ponúka v zime región v okolí Red Bull Ring.  Práve tu sa koná Svetový pohár v alpskom lyžovaní Ski Alpin Masters Weltcup, ale i 12- hodinové preteky v behu na lyžiach aj finále rakúskeho pohára na skiboboch.

Mimoriadnymi podujatiami sú však i súťaže, v ktorých ide iba o zábavu: vravia Vám dačo napr. preteky na lopatových miniboboch „Zipflbobrennen“ a preteky s hromadným štartom „Seilrennen“?

Aj Red Bull Ring sa prezentuje v zimnom šate pestrou ponukou zážitkov:  snežné skútre Ski Doo, jazdy na ratrakoch Pistenbully, bežkárske trate,  klzisko,  zážitky na obrej šmykľavke Bullen-Rutsche i upravené chodníky na potulky po zimnej krajine.