Ischgl - alpská metropola lyžovania, zábavy a lifestylu

Nie bez príčiny je Ischgl už roky považovaný za lifestylovú metropolu Álp. Toto stredisko zimných športov nie je iba synonymom prvotriednych snežných radovánok – každý rok ponúka aj špičkový zábavný program. Vystúpením skupiny Nickelback odštartuje Ischgl 30.novembra 2013 veľkolepo novú zimnú sezónu plnú fantastických podujatí. 
 

Bokom neostane ani areál Silvretta Arena. V sezóne 2013/2014 okrem iného začne premávať nová gravitačná lanovka Piz Val Gronda, ktorá oblasť obohatí o ďalšie tri kilometre zjazdoviek a vstup do nového freeridového areálu.

Nespočetné dokonale upravené kilometre zjazdoviek v polohách s istotou snehu a najvačší súvislý freestylový park Európy sú zárukou nerušenej zimnej zábavy v oblasti Silvretta-Arena od 28. novembra 2013 až do 4. mája 2014. 44 pohodlných vlekov
a lanoviek dopraví hostí priamo z centra obce do cezhraničnej arény zimných športov, ktorej svahy sa rozprestierajú až do švajčiarskej oblasti Samnaun. Aj oba funparky sú umiestnené rovnako v rakúskej, ako aj švajčiarskej časti oblasti Silvretta Arena.
 
 
PlayStation®Vita Ischgl Snowpark pre snouborderov a vyznávačov voľného lyžovania predstavuje najvačšie súvislé freestylové eldorádo Álp, rozdelené na tri časti: Kingsize, Publicpark a Beginnerpark. Je to hotový raj, zostavený z halfpipes, rails a quarterpipes.
 
Jednodňový skipass pre túto lyžiarsku oblasť stoji od 43,50 eur. Ďalšie informacie o cenách skipassov a zľavách nájdete na:
 

Novinky sezóny 2013/2014

 
Kto si mysli, že už pozná každé zákutie lyžiarskej oblasti Ischgl, toho v roku 2013 prekvapí nový hotspot. Koncom decembra začne premávať gravitačná lanovka „Piz Val Gronda“, ktorej kabína naraz prepraví 150 osôb do nadmorskej výšky 2812 metrov, kde ich čaká doteraz nepoznaný terén. Hore na Piz Val Gronda sa pred návštevníkmi otvorí celá dolina Fimbatal s pohľadmi na končiare Fluchthorn, Wildspitze a Hoher Riffler. Vedie odtiaľ tri kilometre dlhá červená zjazdovka s výškovým rozdielom 517 metrov až do údolia Vesiltal.
 
 
Mimoriadnym lákadlom je novo otvorená freeridová oblasť, ktorá siaha až do doliny Fimbatal. Keďže Ischgl nikdy nespí, začala sa už v lete 2013 výstavba lanovky Pardatschgratbahn, ktorá pôjde do prevádzky v sezóne 2014/2015. Spojí východnú časť obce Ischgl s 2616 metrov vysokým hrebeňom Pardatschgrat a prekoná pritom 1257 výškových metrov, čo je svetový rekord v prevýšení.
 

Neprekonateľná zábava

 
Okrem športových zážitkov ponúka táto lyžiarska oblasť aj celý rad špičkových eventov.
Štyria muži, pať nominácií na cenu Grammy a vyše 50 miliónov predaných nosičov – to je Nickelback. 30. novembra 2013 ponúka Ischgl – alpská metropola lifestylu – vystúpenie jednej z najúspešnejších hudobných skupín súčasnosti. Táto kanadská rocková štvorica otvorí zimnu sezonu 2013/2014 a rozvibruje pódium v rámci už legendárneho podujatia Top of the Mountain Opening Concert pôsobivou hudobnou a svetelnou šou. A to najlepšie na koniec: s platným skipassom je vstup na koncert zadarmo.
 
 
Jedinečné zážitky počas lyžovačky ponúka každoročne január, kedy sa Silvretta zmení na obrovskú galériu pod šírym nebom. Desať párov zložených z medzinárodných umelcov sa stretáva v rámci súťaže snežných sôch „Formy v bielom“, aby počas iba piatich dní vytvorili zo snehu niekoľkometrové kreácie. Skutočný maratón podujatí zažijú návštevníci v apríli: okrem eventu Top of the Mountain EASTER Concert budú súčasťou nabitého kalendára aj lyžiarske MS gastronómov (Ski-WM der Gastronomie) a Hviezdny pohár kucharov (Sterne Cup der Koche).
 

Alpská metropola lifestylu 

 
Neodmysliteľnou súčasťou zimných radovánok v oblasti Ischgl sú aj početné kulinárske zážitky – od domácej tirolskej kuchyne až po Haute Cuisine – ktoré na hostí čakajú nielen v údolí, ale aj uprostred arény zimných športov. Tajným tipom je Alpenhaus na Idalp, kam sa možno dostať pomocou lanoviek Silvrettabahn a Fimbabahn. Tak ako sa na prvotriedny chrám gurmetov v snehovom náručí patrí, má Alpenhaus aj vlastný „Mountain VIP Club“ pre najviac 300 členov. Požiadať o členstvo možno priamo prostredníctvom Mountain VIP Clubu na adrese [email protected].
 
 
Na konci dňa stráveného na lyžiach čaká poriadna zábava pomimo zjazdoviek. Nikde neponúka Après-Ski toľko vzrušenia ako v Ischgli. Také množstvo podnikov najrôznejších štýlov inde v Alpách nenájdete. To isté platí aj pre klubovú scénu, ktorá umožní milovníkom noci tancovať až do rána a do sýtosti si zaflirtovať.
www.ischgl.com