Kniha 501 festivalov a slávností z celého sveta

Pomaly, ale isto sa blíži leto, a čas oddychových kníh. Pre nás, cestovateľov, sú knihy obrovským zdrojom inšpirácie a lákajú nás objavovať v nich opísané kraje.

Ak nám momentálne situácia nedovoľuje cestovať a môžeme ísť maximálne tak na chalupu, knihy nám ponúkajú riešenie aspoň myšlienkami vycestovať do exotických kútov sveta.

501 festivalov a slávností z celého sveta je kniha, počas ktorej vás bude priam trhať z kresla a budete mať chuť si okamžite kúpiť letenku. Publikácia vás prevedie karnevalmi, festivalmi a slávnosťami z celého sveta - od Európy, cez Afriku a Áziu až po Austráliu. Honosné slávnosti plné morských plodov, fantasticko-magické festivaly bábkového divadla, romantický džez, neúprosné paradajkové vojny, karnevaly plné farieb, a tance do bielého rána. Všetky tieto krásy života a sveta sú popísané v knihe 501 festivalov a slávností. Jednoducho, radosť otvoriť na akejkoľvek strane.

Bitka La Tomina

Medzi jednu naozaj netradičnú slávnosť patrí spomínaná paradajková bitka La Tomina, ktorá sa koná už od roku 1945 v španielskom meste Buňolu, vždy v poslednú cestu v auguste. Každý rok sa v tomto meste stretne vyše 30 000 fanúšikov prezretých rajčín a bitiek. Ak sa náhodou chystáte, odporúčame si premyslieť oblečenie. Ideálne len trenírky alebo plavky. Biele nedeľné nohavice naozaj nebudú vhodným výberom.

Karneval v Riu de Janeiro

Najznámejšia slávnosť na svete je jednoznačne brazílsky karneval v Riu de Janeiro. Karneval je už na takej profesionálnej úrovni, že má dokonca svojich carnavalescos, čo sú veľmi dobre platení organizátori festivalu. Oni sú tvorcami tváre karnevalu. Avšak karneval by nikdy neexistoval bez passiastas – tanečníkov a tanečníčok samby a iných latino tancov.

Pri čítaní knihy si človek uvedomí, že ľudia naozaj oslavovať vedia, a to rôznymi spôsobmi. 501 festivalov a slávností z celého sveta ponúka príjemné letné cestovanie aj u vás v obývačke či na záhrade.