India. Posolstvo rieky

India je krajina, ktorá odjakživa priťahovala ľudí hľadajúcich pravdu, Boha. Vraj tam možno nájsť odpovede na naše najvnútornejšie otázky. Okrem hlbokej spirituality má však táto krajina aj svoju odvrátenú tvár...

Špina, chudoba, preľudnenosť, hluk, choroby ostro kontrastujú s až nadpozemsky pôsobiacim svetom jogy, meditácie, chrámov a náboženských rituálov. Krajina zázrakov, kde žijú mudrci, ktorí poznajú tajomstvá univerza. A práve tam sa vybrala nájsť zmysel života mladá Slovenka.   Posolstvo rieky je mystický príbeh Slovenky Alany, ktorá našla v Indii odpovede na mnohé otázky a druhý domov. Od Majstra tam prijala duchovné meno Dev Priya a v autobiografii sa chce podeliť o svoje skúsenosti i zážitky. Joga zmenila jej pohľad na svet. Ukázala jej cestu, kadiaľ sa v živote uberať, aby našla zdravie, šťastie a pokoj v duši.

Jej kniha sa číta ako pútavý cestopis plný odkazov a posolstiev, ako lepšie žiť. Začína sa cestou do Indie, na ktorej nasajete atmosféru druhej najľudnatejšej krajiny sveta a aspoň virtuálne navštívite každý kút, ktorý Alana opisuje. "Swami Sudhir nás po chvíli zobral na strechu ašramu, kde sme si sadli a konečne si vydýchli po dlhej ceste. Doniesli nám kávu, ovsenú kašu a ovocie. Bolo tam veľmi príjemne. Pofukoval mierny vetrík, svietilo na nás slnko a jeho lúče hriali naše unavené a skrehnuté telá. „Wow, to je nádherný výhľad!“ vykríkla som pri pohľade zo strechy. Pred nami sa  rozprestierala fascinujúca panoráma – dole sa vinula zelenomodrá Ganga, v ktorej sa slnečné lúče odrážali ako tisíce diamantov. Nad riekou sa týčili majestátne Himaláje, celé pokryté bujnou zeleňou. Na druhej strane rieky sa nachádzal veľký chrám boha Šivu, ktorý mal  niekoľko poschodí a neprestajne sa z neho ozývali zvuky modlitebných zvoncov. Návštevníci chrámu na ne zvonili na znak vzdávania úcty bohom. Mala som pocit, že mi z toho zvoní celá hlava."   Príbeh Posolstvo rieky si vás získa silnými a niekedy až tajomnými zážitkami, ktoré zažila Alana v Indii. Zajete si papáju na pláži, ukáže slona, ktorý odomyká dvere a zavedie vás do rajskej záhrady. Priblíži navaratri a chrámové tance, na streche nájdete múmie, neobíde farebný sviatok, spln i pôst. Prečítajte si úryvok z novinky Posolstvo rieky.