Slovenské kúpele

Keby som mala dopriať rodičom pekný a pokojný týždeň, alebo aspoň víkend, poslala by som ich do niektorého z našich kúpeľných miest. A vlastne niekedy aj sebe...

V kúpeľoch a v hradných parkoch je taký zvláštny pokoj, obzvlášť mimo sezóny. Pár pokojných dní pre rodičov, darček pre starých rodičov..

Piešťany

Kúpeľný ostrov v Piešťanoch pôsobí ako krajina v krajine, ktorá si žije úplne iným životom ako svet okolo. Žiadne náhlenie, prechádzky, nakúpený čas. Z niektorých krajín sem chodia návštevníci kvôli tomu, že kúpeľný ostrov poskytuje krásny pohľad na zelený park a tak sa okrem procedúr pre telo liečia aj oči. V niektorých krajinách nie je toľko zelene – len piesok a skaly a piesok a skaly.

Vyšné Ružbachy

lubovna

Sú fantastickým kúpeľným strediskom, miestom, kam nesmiete prísť na menej ako tri noci, pretože odídete smutní, že ste toho príliš nestihli vidieť. Krásny park a ponuka relaxačných služieb je jedna vec, avšak okolie je tiež raritné – Staroľubovniansky hrad, Červený Kláštor, plavba na pltiach po Dunajci končiaca možnosťou previesť sa na koči. Ak plánujete obdariť blízkych takýmto pobytom, odporučte im ho naplánovať na teplé ročné obdobie.

Trenčianske Teplice

trencianske teplice

Verili by ste, že táto budova je na Slovensku? Je v Trenčianskych Tepliciach, v ďalšej z oáz, kde sa koncentruje pokoj. Možno opäť vďaka atmosfére kúpeľného parku. Niektoré hotely ponúkajú zaujímavé balíkové produkty spojené s wellness službami, prípadne aj s kúpeľnou starostlivosťou.

Vyhne

vyhne

Kedysi boli slávnymi uhorskými kúpeľmi. Podľa plánov Banskej Štiavnice a okolia prichádza ich obnova a ich čas. V súčasnosti by sme náš tip obmedzili na pokojný pobyt spojený s výborným výletovaním. Čo poviete na fotografiu – nie je ako zo Škótska? Je to jedna z kostolíkov, o ktorých sa príliš nehovorí. Ak by kúpele neboli predsa dostatočné – niektorých možno viac osloví história. Prebádanie východnej hranice Európskej únie je naozaj objavné. Cestou smerom z Bratislavy, či Banskej Bystrice môžete vidieť historické budovy, ktoré vyzývajú k návšteve a nemajú ešte alebo už pána- ak budete bdelí, uvidíte zaujímavosti ako kaštieľ v Ožďanoch, o ktorom vôbec nepočuť.

Kaštieľ Betliar

Je naopak so svojím pekným parkom a dobrou novou reštauráciou povedľa výborne udržiavaný. Okrem rôznych vzácnych zbierok v nej uvidíte aj sfingu! Všeličo jesto u nás, na Slovensku. Z Betliara je kúsok na hrad Krásna Hôrka. Výlet odporúčam spojiť s návštevou mauzólea, ktoré zriadili bývali miestni panovníci. Ak vás vábia dejiny, história rodu Andrássyovcov vás určite zaujme.

www.tricio.sk