East Slovakia Travel

East Slovakia Travel je vo svojej podstate čerstvým, no svojím zameraním originálnym aspektom v mori cestovných agentúr špecializujúcich sa na región Východného Slovenska.

V tomto článku Vás trocha uvediem do genézy od nápadu cez jej vznik až po súčasnosť. Myšlienka zrodu našej cestovnej agentúry vznikla v jeden podvečer roku 2012 niekedy v máji, no samotná myšlienka vzniku má dlhodobú históriu a bola jednou z mnohých, ktorými sme chceli do nášho regiónu prilákať turistov. Majiteľkou nápadu a v súčasnosti aj agentúry je Mária Raabová, vášnivá cestovateľka, ktorej cestovateľské zážitky z ciest po svete by mohli byť námetom pre nejeden článok. Nápad bol nasledovný: vytvoriť fungujúcu agentúru špecializujúcu sa na rôzne druhy zájazdov s vyškoleným sprievodcom po regióne Východného Slovenska, oboznámiť turistov s miestami, ktoré sa neobjavujú v knižných sprievodcoch, s výnimočnou pozornosťou kladenou na Bardejov.

East Slovakia Travel má  špecifickú štruktúru už len tým, že sa špecializuje na incoming a propagáciu hlavne Východného Slovenska. Treba tiež podotknúť, že so sídlom v Bardejove je jedinou tohto typu. Chceme ľuďom ukázať, že náš región je unikátom, ktorý sa oplatí vidieť, veď je samozrejme súčasťou svetového kultúrneho dedičstva.

Klientom ponúkame výlety bez akýchkoľvek starostí s kompletným servisom služieb. Zloženie trás, kvalita prepravy, ubytovanie a  počet účastníkov sú závislé na dohode medzi oboma stranami. Naši klienti sa nemusia zaoberať starosťami spojenými s organizáciou výletov alebo zájazdov, či zháňaním ubytovania, ktoré samozrejme to zabezpečujeme my, podľa špecifických požiadaviek klienta, buď v centre mesta, respektíve pokojnom prostredí mimo ruchu a aj na základe cenového stropu. Naším heslom je: „Dovolenka je hlavne o oddychu“ na čom si dávame záležať, takže s nami sa nemusíte určite báť nudného prechádzania sa po starých pamiatkach, ktoré o 6 večer už kvôli hladu a množstvu informácií  ani nevidíte, ale snažíme sa klientom ukázať všetko dostupné a zaujímavé s ohľadom na ich vlastné záujmy. Z dovolenky musíte prísť obohatení o poznanie nového regiónu a jeho špecifík, ale rovnako aj oddýchnutí, čo sme ako skúsení cestovatelia podľa nášho názoru pekne skĺbili.

Špecializujeme sa na 8 výletov: Pamiatky UNESCO, Výlety s názvom Spiš, Hrady Zámky Kaštiele, Mestá stredoveku, Prírodné unikáty, Židovská kultúra, Drevené kostolíky, Bardejov, ale podľa vašich špecifických požiadaviek vás môžeme zaviesť do všetkých kútov východného Slovenska. Sme schopní sprevádzať v šiestich svetových jazykoch, podľa vyžiadania cestujúcich, samozrejme v sprievode medzinárodného sprievodcu cestovného ruchu. Okrem iného organizujeme aj zájazdy pre žiakov stredných, či základných škôl, samozrejme aj s dovozom a ubytovaním a pripravujeme aj tematické zájazdy pre našich najmenších, napríklad do múzea hračiek v neďalekej Krynici.

Ukážeme klientom, ktorí si možno nemôžu dovoliť drahú dovolenku na juhu Talianska, že si môžu dovolenku dovoliť u nás, na našom krásnom Slovensku. Ponúkneme im výnimočnú starostlivosť a služby, ktoré ich môžu milo prekvapiť. Je veľkou škodou samotného regiónu, že nedokázal zviditeľniť svoje špecifiká, čo sa pokúšame napraviť. Toho sú dôkazom aj fotografie našich doterajších spokojných klientov, ktoré nájdete na našom webe - www.eastslovakiatravel.skfacebooku. Fotografie z prehliadok a akúkoľvek inú fotodokumentáciu z našich výletov ponúkame ako bonus a zasielame našim klientom na pamiatku zdarma.