Krásy jesennej slovenskej prírody

Na dvere už o chvíľu zaklope jeseň, dni sa začnú skracovať a budeme čo raz viac času tráviť dnu. Počas septembra a októbra nám ešte určite počasie dovolí vybehnúť do prírody.

Dovolenka nedaľeko domova, hoci párdňová, má niečo do seba a bola by škoda nevyužiť predĺžený víkend na užitočný oddych a načerpanie síl pred zimou.

Aktívna turistika alebo pohodový wellness?

Možností ako si oddýchnúť od stresu a pracovných povinností je k dispozícii aj v našej krajine pomerne dosť. Hoci sme maličká krajna v strede starého kontinentu, máme na našom území prírodu, ktorú nám závidia ďaleko za hranice. Množstvo štítov, jazier, vrchov a jaskýň ponúka príjemný relax aj v menej horúcom období ako je júl č august. Navyše sa po letných prázdninách všetky oddychové zóny "odľudnili" čo zvýši súkromie a  aj spokojnosť každému návštevníkovi. Viac pohodlia a romantiky poskytnú na jeseň isto aj hotely a ponuka stále narastá, rok čo rok vyrastajú nové komplexy s ponukou wellness na Slovensku.

Tipy pre vás

Aby sme len nechodili dookola okolo horúcej kaše, dovolili sme si pre vás pripraviť pár tipov, ktoré by vás mohli zaujať. Vybrali sme destinácie pre menej aj viac náročných turistov a oddychovačov :)

Aktívny oddych v Slovenskom raji

Oblasť ako stvorená na prechádzky a túry má rozlohu 19 763 ha a od roku 1988 patrí medzi národné parky. Vďaka veľkému počtu rôznych tokov ako je napríklad Hornád, Hnilec, Biely potok je oblasť rozkrájaná na viacero veľkých a menšín plošín a ponúka návštevníkom prekrásne scenérie plné charakteristických roklín s vodopádmi. Známe sú aj jaskyne či už miestna najväčšia Dobšinská ľadová jaskyňa, Medvedia jaskyňa alebo Čertova diera. Nedaľeko sa nachádzajú mestá ako Levoča či opodiaľ Kežmarok s bohatou históriu a množstvom kultúrnych pamiatok. Prostredie je ako stvorené pre turistiku a aktívny oddych, pri ktorom sa ľudia radi prevetrajú, rozhýbu a aspoň na chvíľu zabudnú na každodenné problémy.  

01

Pohoda na južnom slovensku

Takmer na opačnom konci Slovenska v okolí Nitry, oáze kúpeľov, nájdu ideálne miesto pre párdňový oddych tí pohodovejší :). Nachádzajú sa tu rôzne typy kúpeľov či wellness centier. Známe sú napríklad veľké termálne kúpaliská v Podhájskej, wellness v obci Patince alebo mekka kúpeľov v Pieštanoch. Základnými prírodnými liečivými zdrojmi piešťanských kúpeľov sú sadrovo-sírna termálna voda a termálne sírne bahno. Pôsobia blahodárne na poruchy pohybového aparátu ako sú napríklad artrózy. Nitriansky kraj a okolie sú veľmi vhodnou a vyhľadávanou oblasťou pre ľudí, ktorí radi doprajú fyzický oddych svojmu telu.

Wellness Patince

02

 

Wellness Podhajska

03

Dajú sa vychytiť aj lepšie ceny

Ak zatúžime po luxusnejšej dovolenke a chceme si dopriať väčší komfort, prevetrá to výdatne našu peňaženku ešte aj v časoch mimo hlavnej sezóny. Kedysi okrem polpenzie zdarma či bezplatnej prístelky pre dieťa do 15 rokov neponúkali hotely žiadne akciovejšie ponuky. V súčasnosti môžeme však veľmi ľahko nájsť na internete kopec výhodných ponúk. Na každom nás čaká zaujímavá zlava na dnes či rozčlenenie podľa miest a kategórií. Hemžia sa tam ponuky pobytov po celom Slovensku či Česku častokrát aj za polovičné ceny. A to už je čo povedať.

Oddych za rohom

Hoci sme malá krajina, infraštruktúra u nás zatiaľ nie je dokonalá a tak doprava na druhý koniec Slovenska môže zabrať aj pol dňa. Pri 2 alebo 3 dni trvajúcej dovolenke je to už značná časť, čo mnohých odradí. Na stránke Jožko.sk nájdete každý deň v ktoromkoľvek regióne zaujímavé ponuky a zľavy. Nitra , Košice, Žilina aj Bratislava majú vo svojom blízkom okolí mnoho možností ako príjemne stráviť predĺžený víkend.

Ponuka sa neustále rozrastá

Dovolenky, párdňové výlety a wellness pobyty za menej ako polovičné ceny pre vás neustále nachádza Jožko. Na svojej stránke Jozko.sk uverejňuje čo raz väčšiu ponuku nielen zájazdov ale aj večerí, obedov v príjemnom prostredí či kvalitných služieb z celého Slovenska, ktoré vás po zľave vyjdu len na pár eur. Pravidelne sa na jeho stránkach zobrazuje aj ponuka produktov s lákavou cenou. Každopádne prajeme peknú dovolenku všetkým, ktorí sa ju rozhodli strávíť v najblžších mesiacoch!