Kam s hosťom zo zahraničia?

Kam vezmete hosťa zo zahraničia, ktorý príde na návštevu Slovenska? Do Viedne a do Budapešti :-) Dajme zbohom podobným vyhláseniam. Pozývam Vás na Slovensko, na výlety po malej veľkej krajine v srdci Európy. 

Bratislava

V Bratislave je veľa možností ako upútať hosťa, ale ak je kráľom rozhodnutí čas, sadnite si do vláčika a prejdite Staré mesto so sprievodcomV Bratislave je veľa možností ako upútať hosťa, ale ak je kráľom rozhodnutí čas, sadnite si do vláčika a prejdite Staré mesto so sprievodcom. Priamo v historickom centre je niekoľko krásnych kostolov a miest, kde každý zatúži posedieť a aspoň chvíľu kávičkovať. Bratislava ponúka podstatne viac možností, ale táto možnosť je vhodná, ak chcete stihnúť prierez viacerými lokalitami Slovenska.

Budmerický kaštieľ

Len kúsok od Bratislavy, snáď tridsať minút autom, sa doslova ,,ukrýva" Budmerický kaštieľ.

Len kúsok od Bratislavy, snáď tridsať minút autom, sa doslova ,,ukrýva" Budmerický kaštieľ. Jeho nádvorie ponúka nádhernú prechádzku a pozadie historickej budovy je vyhľadávaným cieľom milovníkov fotografovania. Samotný objekt nie je prístupný, slúži spisovateľom, ale po parku a lúke sa môžete prechádzať, či piknikovať. Jednoducho vďačná zastávka pre návštevníkov Bratislavy a okolia.

Červený kameň

Presnejšíe informácie o rodine grófa Pálfyho sa dozviete v hrade cerveny_kamenČervený Kameň za Modrou.

Gróf Pálfy mal naozaj vkus... Presnejšíe informácie o rodine grófa Pálfyho sa dozviete v hrade Červený Kameň za Modrou. Počas prehliaky uvidíte mnoho hodnotných expozícií a ak budete mať šťastie a nepredbehne Vás nejaký filmový štáb, navštívite aj pivničné priestory v ktorých sa natáčali filmy Pacho, hybský zbojník, svetoznámy film Frankestein a pod.
 

Komárno

Blízko najjužnejšie položenej obce na Slovensku / Patince/ sa nachádza mesto Komárno s novovybudovanou stavebnou raritou – Nádvorie Európy a s historicky zaujímavým baštovým systémom.

Blízko najjužnejšie položenej obce na Slovensku / Patince/ sa nachádza mesto Komárno s novovybudovanou stavebnou raritou – Nádvorie Európy a s historicky zaujímavým baštovým systémom. V Patinciach je výborné wellness centrum so skvostným ubytovaním a vzácnou termálnou vodou.

Bojnice

V kúpeľnom mestečku Bojnice v Strážovských vrchoch si každý výletník príde na svoje.

V kúpeľnom mestečku Bojnice v Strážovských vrchoch si každý výletník príde na svoje. Okrem termálnych vôd v kúpeľoch je úžasnou atrakciou jeden z najbohatšie vybavených hradov v strednej Európe – Bojnický hrad. Dajte pozor na strašidlá, v hrade sa naozaj vyskytujú! V blízkosti tejto vysoko navštevovanej atrakcie sa nachádza zoologická záhrada a kúpalisko. Čoho však stále nie je ešte dosť je ubytovanie s vysokým štandardom.

Vlkolínec

Na úpätí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 718m, na ceste medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou leží Vlkolínec

Na úpätí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 718m, na ceste medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou leží Vlkolínec, najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry, obec zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Pozoruhodnú architektonickú jednotku tvorí 45 pôvodných stavieb – drevenice a priľahlé hospodárske budovy. Obec je trvale obývaná, atrakciou je možno práve tento fakt- navštívite skanzen, v ktorom žije pôvodné obyvateľstvo. Niektoré drevenice dokonca ponúkajú prenájom dovolenkárom. Máte možnosť zžiť sa so životom atypickej obce.

www.tricio.sk