Lyžovačka v Hornom Štajersku

Horné Štajersko ponúka 21 lyžiarskych stredísk, okrem tých väčších ako napr. Stuhleck a Präbichl, tu nájdete mnoho malých lyžiarskych centier, ktoré sú ešte stále považované za tajný tip.

Vďaka romantickému lyžiarskemu regiónu (Romantik Skiregion) máte možnosť v Hornom Štajersku jazdiť po kúpe jedného lístka na 7 kopcoch s dokopy 5 sedačkovými lanovkami a 21 vlekmi. V blížiacej sa zimnej sezóne sme sa rozhodli vsadiť bez kompromisov na rodiny, a to s dôrazom na pôžitok z lyžovania, ktorý si budú môcť dovoliť celé rodiny.

Lyžiarska ponuka pre deti

"Detský snehový svet Gamsmugl" v lyžiarskom stredisku Veitsch-Brunnalm bol rozšírený o 3000m² a 2 lanové vleky. Bezplatná starostlivosť o deti počas víkendov dovolí oddýchnuť si i ich rodičom. Hit pre celé rodiny: Denné lístky pre dvoch dospelých a 1 dieťa do 15 rokov za 62 eur. Lyžiarska aréna Lammeralm:  Mamičky a oteckovia získajú v určených dňoch denný lístok za detskú cenu. Pri dvoch dospelých osobách, ktoré si kúpili najmenej 3hodinový lístok, môže jedno dieťa do 15 rokov jazdiť zadarmo Rodinný bonbónik:  v stredisku Aflenzer Bürgeralm môže zadarmo jazdiť 1 dieťa do 15 rokov a deti do 6 rokov v sprievode 2 dospelých. V dennom lístku je zahrnutý voľný vstup v rovnaký deň na plaváreň Badewonne Kapfenberg a v stredisku Schwabenbergarena Turnau dostanú 2 dospelí a 1, 2 alebo 3 deti do 15 rokov poldenný skipas už za 42,- eur. Pôžitok z lyžovania v regióne Hochschwab (NE-ŠT):  4 nocľahy s bio-raňajkami, 3dňový skipas, skvelé jedlo v štýle "čo dom dal" v hostinci Steirereck na Poguschi, 1 uvoľňovacia masáž, 1 návšteva sauny v chráme dobrého pocitu Turnau a 1 večera v hostinci "Hanswirt" za  260 eur na osobu v dvojlôžkovej izbe. Okrem vysokohorského lyžovania ponúka Horné Štajersko i ďalšie možnosti, ako vychutnávať zimnú krajinu: 5 vynikajúco upravených bežkárskych stôp vyznamenaných štajerskou pečaťou bežkárskeho športu, putovanie v snehuliach, lyžiarske túry, túry po zimných chodníkoch, jazdy na saniach ťahaných koňmi, sánkovanie, curling, šplhanie po ľade alebo ponáranie do ľadu, ale aj stavanie snehuliakov či snežných jaskýň patrí k zimným pôžitkom Horného Štajerska.