Dovolenka v Chorvátsku

Ideálny darček na Vianoce pre Vašich blízkych je kúpa dovolenkového poukazu. Neviete, ktorú krajinu svojim blízkym vybrať? Ak chcete potešiť svojich rodičov, máme pre Vás tip!

Vyberte im na oddych Slovenské more, teda dovolenku v Chorvátsku! Do Chorvátska môžu cestovať autom, autobusom, vlakom či lietadlom. Možností je veľa. Cesta autom potrvá na sever Chorvátska približne desať hodín, dvanásť a viac hodín potrvá cesta na juh krajiny. Najrýchlejší spôsob je cesta lietadlom. Z Bratislavy trvá let iba hodinu a pol.

Ubytovanie v Chorvátsku

dovolenka v chorvatskuSpôsobov na ubytovanie je niekoľko -  v luxusnom hoteli, ubytovni, či v apartmáne so stravou či bez stravy. Vyberie si skutočne každý podľa svojich možností a predstáv. Ceny apartmánov pre dvoch sa pohybuje okolo ceny 250€, pre  štvorčlennú rodinu sa pohybujú od 400€, pričom každý apartmán má svoj vlastný vchod, dve izby, kuchyňu, kúpeľňu, wc, televízor a klimatizácia sú už taktiež takmer v každom apartmáne. O niečo drahšie je ubytovanie v hoteli. Pre nenáročných sú k dispozícií dvoj a trojhviezdičkové hoteli, kde majú návštevníci k dispozícií izbu s kúpeľňou, wc, terasu, televízor a pripojenie na internet. Cena za osobu na sedem dní s polpenziou je od 250€. V štvor a päťhviezdičkových hoteloch majú klienti k dispozícií luxusne zariadené izby s terasou, výhľad na more, klimatizácia, minibar na izbe, televízor a klimatizácia sú samozrejmosťou. Cena za osobu na sedem dní s plnou penziou je od 500€.

Makarska riviéra

A ktoré destinácie Slováci v Chorvátsku navštevujú najradšej? Podľa štatistík sú najobľúbenejšími oblasťami z Isrijskej časti oblasť Poreč, v južnej Dalmácií bez pochýb Makarska riviéra a Omiš, v severnej Dalmácií ostrov Pag, v strednej Dalmácií oblasť Šibeník, z regiónu Kvarner je to oblasť Baška voda. Veľkou výhodou dovolenky v Chorvátsku je fakt, že sa tu dorozumie skutočne každý. Nebudete potrebovať slovník, tlmočníka, či služby prekladateľskej agentúry, bez problémov si poradíte sami. S domácimi obyvateľmi sa dohovoríte  po slovensky, pretože veľkú časť turistov tvoria práve našinci. Po slovensky sa dohovoríte v obchode, reštaurácií, ale aj na úrade či v nemocnici.  V ostatných prímorských európskych destináciách už budete potrebovať aspoň minimálne jazykové znalosti. So slovenčinou si žiaľ nevystačíte. Pomôže Vám znalosť nemeckého jazyka, ale najideálnejšie je vedieť plynule po anglicky. S angličtinou sa nikdy nestratíte! Pokiaľ sú Vaše jazykové znalosti minimálne, odporúčame Vám vybrať si z ponuky zájazdov pri ktorých je zabezpečený slovenský či český delegát, ktorého turisti často využívajú aj na tlmočenie hlavne v exotických krajinách.