Výstup na Končistú

Končistá je jedným z  najvýraznejších vrcholov Vysokých Tatier, hlavne pri pohľade z  Popradskej Kotliny. Ostrý vrchol naľavo od Gerlachovského štítu je neprehliadnuteľný.

Napriek tomu, že výstup na ňu nepredstavuje  mimoriadny technický problém a výhľady z nej sú úžasné, nepatrí medzi  veľmi vyhľadávané vrcholy.

S Ďurim, mojím stálym klientom, sme však tento impozantný vrchol mali naplánovaný už dlhší čas. Minuloročný výstup na Čierny  a Kolový štít bol pre Ďuriho silným impulzom objaviť miesta na ktorých  ešte nebol. "Monzún", ktorý už týždeň vládne v Tatrách sa snažil  prekaziť naše plány, ale trpezlivosťou a dobrou taktikou sa nám  podarilo, vychytať okno lepšieho počasia a pri výstupe a na vrchole sme  si užili aj slniečka a výhľady.

Počas zostupu Štôlskou dolinou a na Tatranskej magistrále nás síce zastihli dážď a krúpy, ba dokonca aj  jeden ukážkový blesk, ale to nám nemohlo pokaziť pocit z pekne  stráveného dňa. Na Sliezsky dom sme sa vrátili síce mokrí, ale s úsmevom  na tvári. Už sa tešíme na jeseň, keď máme naplánovný výstup na ďalší  netradičný vrchol - Širokú vežu.

www.tatraclimb.sk