Trekovanie v Nepale, November 2013

Obrázok užívateľa
Anonymný (bez overenia)

ahojte,
tento rok som sa flakala 5mesiacov po Azii a zavitala som aj do Nepálu. Táto krajina, Himaláje a neskutočne milí domáci ma natoľko očarili, že sa chystám sem vrátiť. Ale keďže ani mne sa nechce cestovať samej, chcela by som túto akciu sprístupniť aj ostatným. Keď vás láka trekovanie v Himalájach, pestrá budhistická kultúra či fotogenická krajina a nemáte ísť s kým takto na prvý krát resp. neviete kde začať, tak poďte so mnou!
Termín: 8.-24.november 2013 tj. 17 dní s cestou
Trek je stredne náročný a pôjde sa do základného tábora pod Annapurnou (Annapurna Base Camp=ABC). Ide sa do nadmorskej výšky "iba" 4130 metrov, čiže s najväčšou pravdepodobnosťou nehrozí výšková choroba, no napriek tomu sa budete môcť kochať zasneženými Himalájami. Tešte sa na východ slnka, aj keď sa vám nebude chcieť ráno vyliezť z vyhriateho spacáku, ja vás z neho vytiahnem. Nie je nutná špeciálna fyzická kondícia. Ide iba o to, že denne sa šlape zhruba 5-8 hodín s prestávkami zhruba každú hodinu, prekonáva sa 500-1000 výškových metrov. Počas treku je dostatok miest, kde možno doplniť zásoby jedla a vody, pôjdeme teda "na ľahko" iba s výbavou potrebnou počas trekovania, bez nosičov. Zvyšok nepotrebných vecí necháme v hoteli v Pokhare, kam sa po treku vrátime.

Financne to vychadza na cca 880e (letenky, transfery, ubytko v hoteloch v mestach a v jednoduchych ubytovniach pocas treku, povolenia na treky) k tomu je nutne este pripocitat 40eur viza, strava, ine vylety, vstupne do chramov ak mate niekto serioznejsi zaujem, poslem viacej info aj itinerar, pls piste mi na mail [email protected] diky
cena je zavisla od cien leteniek, takze netreba otalat :)

Presne to hľadám, ale termín mi nevyhovuje. Držím palce, nech si to užijete s láskou a pokojom.

Ach jo, takéto niečo ma zaujíma strašne moc , len čas je problematický. kedže som zamestnaná, ideálne je pre mna leto.. A samozrejme, som už po 50-tke, aj ked sportovkyna akondička ok,
6thrLW

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi