Nórsko+Island jún 2017

Obrázok užívateľa
Anonymný (bez overenia)

Ahojte hľadám niekoho na cca dva týždne do Nórska a Island.
Predbežný plán je letecky z Prahy do Bergenu, tu si požičať auto na cca týždeň pobehať fjordy, ľadovce, vodopády a západné pobrežie. Potom z Bergenu do Reykjaviku na Islande a tu tiež asi na týždeň si požičať auto a navštíviť tie najznámejšie miesta. Ubytovanie v stane v kempoch a na táboriskách. V prípade zlého počasia aj v chatke.
Martin, 37 z Bratislavy
Len ja som nevodič a tak by bolo fajn keby si šoféroval.
Môj mail: [email protected]

V Nórsku je mojou prioritou hlavne osrov Runde. Na tomto malom ostrove žije asi 170 ľudí a hniezdi tu aj 170000 vtáčích párov:
https://www.youtube.com/watch?v=-xTnOCULmUc
a ďalšie pekné miesta ktoré by som rád navštívil:
https://www.youtube.com/watch?v=MRbs92n7BRQ&t=12s
https://www.youtube.com/watch?v=m5e4uKPE8Q8
https://www.youtube.com/watch?v=Jx-Pi1EGfEE
a niečo aj s Islandu :)
https://www.youtube.com/watch?v=MWo1DV7yYyw

Ja pojdem v lete Nórsko a zatial nemam partiu , ak mozem pridam sa

Ahojte ja tiež plánujem navštíviť Nórsko, Island ale až najskôr v lete tým že som na Vš sa mi inak nedá.. Keby ste išli až vtedy tak sa ozvite [email protected]

Ahojte, rád by som sa pridal aj ja. Kontaktujte ma, prosím, na [email protected]

Caute, aky je cca budget? Siel by som :)
Miro z Levic, 29

pridam sa ozvite sa mi  [email protected] mam 24r student VS - vodicak mam 

Ahojte, ja by som sa tiez urcite pridala, som aktivny sofer a viem popr. priniest navigaciu. Mam 27. Mate este volne miesto? Vdaka

Celková cena letenky by mala stáť cca 250-300€ aj s batožinou 20kg
Požičanie auta na 10 dní v Nórsku by vyšlo asi 500€ auto plus phm. Cca 2000 km = cca 200€ + poplatky za trajekty.
Na Islande požičanie auta na 7 dní asi 400€
Takže dokopy letenka + auto + phm by vyšlo asi 600€ + treba rátať ubytovanie + strava + vreckové
Tohto roku ma Nórsko - Nordkapp a Lofoty vyšlo na 1250€, ale to som fakt dosť míňal a určite by sa dalo zmestiť aj do 1000€
Ak máte záujem píšte mi mail: [email protected]
Zatiaľ ešte nikto nie je istý...

Ahojte, aj ja by som sa pridala, ak môžem.
[email protected]

Ak mate ešte chuť niekoho si prihodiť na cestovanie kludne ma kontaktujte. Mam 26 a môj mail je: [email protected]

ahojte, ak by sa dalo, tiež by som sa rada pridala (26, priateľská, dobrá šoférka a viem sa prispôsobiť termínu) :-)
[email protected]

Cauko ludkovia, ja by som sa tiez pridala - len je vas tu uz celkom dost - plati to este? :D

Ahojte, keďže sú tu ľudia s celého Slovenska najlepšie by bolo stretnúť sa aspoň na víkend na nejakej chate. Aby sme si povedali každý svoju predstavu a spoznali sa. Napíšte mi svoju predstavu na [email protected]

Prosím mňa tiež kontaktujte ked sa to bude dávať dokopy.. Ale tiež som za to, aby sme sa nejako spojili.
Môj mail je: [email protected]

Čau/te Maťo/všetci,
Ja by som sa tiež veľmi rád pridal. Nórsko+Island znie skvele. Som aktívny vodič, s tým by problém nebol. Napíšem Ti mail Maťo, chata super nápad !
Peťo, 27, Košice
[email protected]

Zdravim,
bol som par tyzdnov Norsku, aj nedavno na Islande. No rad by som si pozrel sever jednej aj druhej krajiny. Prevazne som soferoval, takze s tym nemam ziaden problem, este radsej som za volantom ako vedla :D  Siel by som tam, no najradsej po hlavnej sezone, kedy je menej ludi... ak by nieco [email protected] 

Ahoj,
bol som na Islande na prelome augusta a septembra (26.8.-12.9.2016), musím zdôrazniť, že to je asi najlepší termín.. jedná sa viacmenej už o posezónny termín, takže ceny sú podstatne nižšie (letenky, požičovňa aut). Ďalšou podstatnou vecou je denný svit, ktorý je v tomto období porovnateľný s naším v tomto období (videli sme aj polárnu žiaru). V júni to nehrozí.
My sme si prešli aj Laugavegur trek a následne sme si požičali auto na cestu okolo Islandu (12dní). Boli sme len dvaja, takže nás to vyšlo aj tak viac. Čo sa týka Nórska, myslím, že tam lieta nízkonákladová spoločnosť WIZZ AIR z Katovíc za veľmi nízke ceny.
Nórsko je veľmi zaujímavá krajina, rád by som ju navštívil, rovnako aj Island ešte raz, ale, ak ti môžem poradiť, buď jedno alebo druhé. Nechaj si každopádne viac času na návštevu jednej či druhej krajiny. Tie dva týždne je málo na to, čo všetko chceš stihnúť.
Island je top, stále premýšľam nad tým, že znova o rok sa tam vrátim a prejdem si ten trek (ale už spomalím), aj celý okruh, lebo to stojí za to..

Čaute,
našiel som toto vlákno trochu neskôr, ale tiež by som sa rád šiel pozrieť na Island. Je to môj dlhodobý cieľ. Čo sa týka termínu som viac menej flexibilný, ale priklonil by som sa k augustovému termínu (ako píše Johny721) a tiež by som radšej volil len jednu krajinu. Moja predstava o poznávačke je cca na 8-10 dní čistých, tj. bez dňa príletu a odletu. Som skúsený šofér, takže z mojej strany nie je problém so šoférovaním. Čo sa týka ubytovania, radšej by som vyberal penzióny, hostely a pod., ale viem sa prispôsobiť aj kempu. Čo sa týka programu, určite okruh okolo ostrova a vnútrozemie.
Ak by sa realizovala nejaká chatovačka, pridal by som sa. Ja = 30 r., spoločenský, tolerantný, veselý.
Kontakt na mňa [email protected]. Píšte, určite odpíšem.

Do cestovania :)

Čo sa týka toho ubytovania (hostely, penzióny), je to veľmi drahé, takže na to zabudni.. Navyše to stanovanie má svoje čaro, hlavne v krajine akou je Island. Kempy sú úžasné (čisté, vybavené, aj pomerne lacné). Niektoré kempy majú aj bazény s termálnou vodou. Ďalšou témou sú potom tkz. hot spots (prírodné termálne pramene, kde sa dá okúpať).

Dokonca, na juhu Islandu (neďaleko letiska) je kemp, ktorý je free. Odporúčam sa tam zastaviť ihneď po prílete. Je tam množstvo vecí (plynové bomby, ..), ktoré tu nechávajú kempujúci.. My sme to mali opačne, boli sme tam poslednú noc, takže, čo nám zostalo, nechali sme nakope pre ostatných.. 

Ohľadom programu, prejsť si celý ostrov. Pozrieť sa aj na Westfjordy, Siglufjordur na severe, samozrejmosťou je juh ostrova, západ bol úžasný (okolie Snaefellsness), jazero Mývatn, ... Je toho dosť, čo sme prešli, ale aj tak veľmi málo, čo ponúka Island..

sme dve, pridali by sme sa k niekomu júl/august/september na cestu po Islande :) cca na 2 týždne

Ahojte,pozeram ze tento rok sa na sever chysta dost ludi. Taktiez som sa rozhodol,ze precestujem ( pravdepodobne jul) najkrajsie miesta tohto kuta sveta. Idem na 2-3 tyzdne,autom a hladam veselu a zodpovednu partiu. Som skuseny cestovatel. Plan cesty je pozriet tie najznamejsie a najkrajsie miesta a urobit nejake treky. Ak mate niekto chut sa pridat budem rad. Heslo: Dobra nalada. [email protected]

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi