Kuba 2014

Obrázok užívateľa
Anonymný (bez overenia)

Hľadám niekoho na cestu do Kuby na 1 mesiac plánovaný odchod +- polovička novembra. Kubu chcem precestovať komplet. Od Havany po Santiago. Cesta bude spontánna, čiže ak bude chuť oddychovať na pláži, bude sa oddychovať ak spoznávať, tak spoznávať. Mám 23 r.

Btw všimol som si že sem už nikto nechodí, čo je dosť škoda :(

Čau znie to dobre, maš preratane predbezne aj naklady?

Ak sa podarí vystihnúť akciovú letenku tak by to malo výjsť do 1300-1400 Eur (1 mesiac) s tým že precestuješ komplet celú Kubu

ahoj, znie to super ale neviem ci vzhladom na rezim tam budes moct cestovat volne, tiez by si mal ovladat spanielcinu. Skoda ze este studujem inak by som aj siel.

vzhľadom na režim sa tam dá cestovať, kdekoľvek (okrem vyznačených vojenských území) Netreba sa spoliehať na dopravné tabule, vzhľadom k tomu že majú za úlohu zmiasť prípadného nepriateľa.
Španielčinu sa učím 2 roky a chcem si spraviť v septembri certifikát na úroveň B2.
Môj profesor španielčiny tam robil 15 rokov delegáta, tak viem dosť o krajine. :) Netreba sa báť treba vziať batoh a ísť cestovať Castrova Kuba nebude na dlho. :) A môžte cestovať v čase a vrátiť sa 50 rokov do zadu. (ak nejdete cez agentúru)

Ma zaujem ist niekto na Kubu koncom roka 2014?Tak na 3 tyzdne.Najlepsie December

Nejako som to napisala do zleho okienka.Ja by som mala zaujem ist na Kubu.

superr :) :) :) máš mail ? napíšem ti

mesacny-svit@azet

práve som prišiel z Kuby, bol som tam tri týždne, prešiel som 14 provincií, samozrejme s cestovkou. Videl som tam aj pár sólo cestovateľov, ale je to VEĽMI náročné a drahé, verejná doprava tam prakticky neexistuje, požičať auto sa dá, ale je to nehorázne drahšie, niekoľkonásobne drahšie ako v USA. Smerové table neexistujú a "dží pí es" ak máte v mobile alebo samostatne a váh ho zistia, tak vám ho zoberú. Tí sólo cestovatelia, čo som ich videl - bola to skupinka asi 5 ľudí, ktorí mali pobyt v hoteli na Varadére a tam si požičali auto na pár dní, aby išli do Zátoky svíň. Letecký spoj je len medzi Havanou a Santiagom, ale môžete čakať aj tri dni na letisku, či váš spoj poletí ...Najlepší zážitok som mal äplne na východe v okolí Baracoa - super výstup na El Yunke... Aj Guardalavaca neďaleko Santa Kláry je perfektný rezort ! Myslím si že nie 50 rokov, ale prinajmenšom 100 rokov dozadu sa u nás cestovalo tak, ako teraz na Kube...

Sorry Hans, ale Kuba nie je od Havany po Santiago. Najkrajšie miesta sú na okrajoch kUBY - na západ od Havany provincia Piňal del Rio a na východ od Santiaga provincia Guantanámo, určite poznáš pesničku o dievčine z Guantanáma, na celej Kube ju budeš počuť každý deň najmenej tri krát, až sa ti zhnusí :-)

Čau Hans, je to ešte aktuálne, už máš parťákov? Rozhodujem sa, kam pôjdem, Kuba znie zaujímavo a tak by som sa predbežne rada dozvedela, ako cestu vidíš a kde sú tvoje plány? Nemáš mail?:) Andrea

Ahojj andrea,

môj mail: [email protected]
napíš mail a porozprávam ti. Zatiaľ som nikoho nenašiel a zrejme som pripravený aj na alternatívu - ísť sám, len to vyjde o polovicu drahšie. Veď v maili popíšem

Vyzera to že ideme vo februári, ak by niekto náhodou [email protected]

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi