The Great America

Ahojte.

Sme partia štyroch dobrodruhov, ktorí už čo to pocestovali a tento krát sa chystáme navštíviť tie naj miesta v USA ( ktoré sa za necelý mesiac dajú stihnúť /9.4-6.5./). Začíname na Floride, kde si užijeme Miami s po-američtenou Slovenkou, prevezieme sa po nekonečných mostoch na Key West, preletíme do Orlanda kde na skok navštívime Mys Canaveral-NASA a oblapkáme si raketoplán. Z Floridy si poletíme do Colorada, kde začneme V Colorado Springs a okolitých horách ďalej sa vyberieme smer Arizona a po ceste sa zastavíme v Black Rock Canyon a navštívime  Národný park Mesa Verde. s Coloradom sa rozlúčime a na malú chvíľu si odbehneme do Utahu a omrkneme "Natural Bridges National Monument" (prírodné kamenné mosty) a odtiaľ rovno na slávnu cestu Forresta Gumpa Monument Valley. Ďalšou neodmysliteľnou zastávkou bude Grand Canyon ktorý navštívime na viacerých miestach a skončíme na Hooverovej priehrade. Keďže budeme mať už všetci hlboko do vrecka určite pôjdeme doplniť zásobu peňazí do kasína v Las Vegas :-). Ako čerství milionári sa vyberieme do údolia smrti kde si už budeme plánovať náš American Dream :-) to do akej výšky môžeme skákať si už pozrieme na ďalší deň v Národnom Parku Sequoia a o deň neskôr si už necháme padnúť sánky v Národnom Parku Yosemite. Hneď ráno sa fotíme v San Franciscu (mimochodom cestujú s nami profesionálne analógové fotoaparáty) takže ťa určite zachytím ako padáš z električky.. posledný pohľad z lietadla na Golden gate a už nás víta Olympijské mesto Salt Lake City kde aj so Slovenským sprievodom pokukáme tie naj miesta. A čo by to bol za Americký výlet bez karavanu? Takže berieme karavan a ber ho do Yellowstonského národného parku po ceste späť ešte čo to pozrieme v Národnom parku Grand Teton odovzdáme auto a letíme pozrieť Sochu Slobody. Jeden (možno viac) deň si necháme ešte na New York a.. a rodná hruda volá.

 

Ak ťa náš výlet oslovil veľmi radi ťa privítame na palube. V našom dobrodružnom  tíme mame podľa skúsenosti a profesie rozdelené aj mini zaujímavosti čiže nám neujdú ani najlepšie miestne kulinárke zážitky, zaujímavé pecky o ktorých ešte netušíme že existujú, výborná logistika, a neskutočné fotografie z 35mm filmu.

PS: keďže sme sa trošku neskôr rozhodli a času už nie je až toľko prosím kontaktuj ma priamo na [email protected] alebo 0903 80 15 80

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi