Cesta po Škandinávii marec 2014

Ahojte,

v dňoch 16.3.- 26.3.2014 sa s priateľkou a ďalšími dvomi kamošmi (chalan a baba) chystáme na uletený výlet za polárny kruh do fínskeho Rovaniemi.

Naši známi tam majú nejaké trhnuté preteky v zimnom ľadovom plávaní a my ideme s nimi ako sparing partneri.

Pôjde sa autom, máme k dispozícii 9 miestny VW Transporter, plánujeme v ňom obsadiť maximálne 6 - 7 miest kvôli pohodliu. Zatiaľ sme štyria.

Cestou tam sa pôjde cez Nemecko, mostami do Dánska, Švédska, Fínska, nazad druhou cestou cez Helsinki trajektom do Estónska a cez Pobaltie domov. Cestou tam a späť sa zastavíme na prehliadku Štokholmu, Helsínk a Tallinu, v Štokholme a Talline aj prespíme. Štyri noci strávime v Rovaniemi, hlavnom meste regiónu Laponsko.

Itineár:

16.3. večer odjazd z Bratislavy
17.3. večer príjazd Štokholm, ubytovanie cca 30 eur/osoba
18.3. prehliadka Štokholmu, večer odchod, cesta cez Švédsko popri Baltickom mori
19.3. príchod na obed do Rovaniemi, Fínsko, na polárnom kruhu, ubytovanie cca 23 eur/noc - 4 noci, prehliadka mesta
20.3. - 22.3. naši známi plávu v jazere, ostatní voľný program, výlety pešo/autom do okolia, rôzne bohumilé aktivity, saunovanie :)
23.3. podvečer odchod z Rovaniemi
24.3. ráno príchod do Helsínk, prehliadka mesta, poobede nalodenie auta na trajekt, podvečer vylodenie a ubytovanie v Talline cca 15 eur/noc, prehliadka mesta, žúrka, pivo (príjemnejšie ceny, než v Škandinávii)
25.3. ráno odchod, cesta domov cez Lotyšsko, Litvu a Poľsko
26.3. ráno príchod do Bratislavy

Ak by ste mali niekto záujem, dajte čím skôr vedieť spätným mailom na [email protected] - cena za osobu je vcelku príjemných 200 eur za dopravu vrátane trajektu a všetkých poplatkov, ubytovanie, poistenie a vreckové každý sám. Ide o nekomerčnú aktivitu s podelením nákladov.

Rasťo

Ahoj, ja som Ti uz pisal,tak pre istotu pisem aj tu, potrebujem na Teba tel. kontakt, moj je 0948 405 407

ahoj. mala by som zaujem ist s vami na tie potulky po Skandinavii a okoli. moje cislo 0904686950 som z ba

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi