Seriál Planéta Európa

Televizna stanica Viasat Nature uvedie v exkluzívnej premiére dokumentárny seriál Planéta Európa. Vďaka netradičnej forme spracovania a použitia novej techniky filmovania prežijete prostredníctvom tohto dokumentu dobrodružstvá, aké ste ešte nikdy nezažili.

Zistíte, ako sa môže prechádzka v lese stať životu nebezpečnou záležitosťou, oživíte si, čo robiť, keď vás uštipne jedovatý had, spoznáte, ako sa zvieratá prispôsobili modernému svetu a ako využívajú svoje zmysly, a taktiež si preveríte množstvo známych aj menej známych skutočností.

Zázraky prírody

Pokiaľ sa dostaneme mimo mesto, v ktorom žijeme, moderný a konzumný štýl života v nás pomaly tlmí inštinkt radostného vnímania okolia. Strácame schopnosť vidieť zázraky našej prírody, či už kvôli tomu, že sa v prírode chováme ako sloni v porceláne, alebo preto, že už za divokú prírodu nepovažujeme naše lesy a stráne, ale len faunu a flóru z iných kontinentov. Príroda okolo nás je pritom tak fascinujúca, mimoriadna a zároveň na dosah každému z nás. Medveď, vlk, líška, rys, divoké prasa, jeleň, srna, tchor, kuna, vydra, had, orol, sokol, výr a mnohí ďalší zástupcovia zvieracej ríše si zaslúžia našu pozornosť rovnako ako stromy a rastliny samotné.

Kurt Mündl

... ktorý sa ujal réžie dokumentu o našej prírode, získal v minulosti za svoje dokumenty mnoho významných ocenení a jeho spracovanie programu vás vezme na veľkú cestu do úžasného sveta zvierat a rastlín. Kurtova prirodzená zvedavosť a jedinečná schopnosť premeniť komplexné veci za veci zrozumiteľné i zábavné vám umožní pochopiť, a súčasne obdivovať všetky tajomstvá prírody. Rozsah a hĺbka tém sú v dokumente zachytené novou technikou filmovania, vďaka ktorej sa stávajú fascinujúcimi a poučnými.

Planéta Európa

Poznáte naozaj svojich zvieracích susedov? Viete, kde a ako žijú a čo potrebujú? Či už áno alebo nie, staňte sa našimi návštevníkmi a vitajte na Planéte Európa, každú nedeľu od 8. decembra 2013 o 17:20 hod. na Viasat Nature!