Seriál Mesto katastrof

Seriál Mesto katastrof, ktorý sa natáčal v Kanade, Japonsku, na Haiti, v Amerike a Veľkej Británii dlhšie než 6 mesiacov, skúma najhoršie prírodné katastrofy na Zemi.

Príbehy tých, čo prežili spoločne s rekonštrukciami udalostí nechávajú znovu ožívať ničivé a život ohrozujúce povodne, sneh, poľadovice, veterné búrky a zemetrasenia – a to nečakane dramatickým štýlom. Tento štvordielny vysoko ambiciózny seriál, ktorým sprevádza moderátor Ben Fogle, a ktorý využívá najmodernejšiu technológiu a vedu, posúva analýzu počasia na novú, veľkolepú úroveň. Budete svedkami detailného zinscenovania prírodných katastrof, od vražedných zemetrasení, až po neuveriteľné povodne - uvidíte, ako dokážu zdevastovať špeciálne postavené mesto, vybavené kamerami s vysokým rozlišením.Ale rovnako tak, ako bude špeciálne postavené mesto čeliť demolíciám, stane sa aj najväčším a najmocnejším výskumným centrom na svete. Nájdete v ňom napríklad veľký simulátor hurikánu v Miami, obrovskú plošinu, simulujúce otrasy v San Diegu, rezervoár na vodu, ktorý spôsobí povodeň a dokonca uvidíte aj skutočnú lavínu.

Počas jedného mrknutia oka uvidíte padať celé budovy, trieštiace sa dlaždice a taktiež sklo vystrelujúce z okien. V priebehu týchto experimentov navyše budete počuť skutočné príbehy ľudí, ktorí katastrofy prežili. Práve vďaka tomu si uvedomíme a možno aj porozumieme vojne, ktorou ľudia so živlami zvádzajú a aké to je byť uväznený besniacou prírodou.

Hlavnú rolu budú hrať aj archivne zábery skutočných prírodných katastrof, rovnako ako príbehy tých, ktorí prežili hurikán Katrina, zemetrasenie na Haiti, tsunami, ktoré na Štedrý deň postihla juhovýchodnú Áziu a hurikán, ktorý sa nečakane prehnal juhom Anglicka v roku 1987. Nenechajte si ujsť tento nový, úplne ohromujúcí seriál.