Rok v divočine

Kanál Viasat Nature uvedie v premiére juhoafrický seriál Rok v divočine, ktorý zachytáva až neuveriteľnú rôznorodosť živočíšnej ríše na našej planéte.

Tento dokumentárny seriál vás v štyroch dieloch zavedie do najrôznejších kútov Zeme a rozpovie príbeh jedného roku v divokej prírode. Pozriete sa na ľadové pláne Antarktídy, do africkej stepi, k deltám najväčších riek, do vodnej ríše pod hladiny oceánov i do životom prekypujúcich rovníkových oblastí. Nechajte sa prekvapiť neuveriteľnou krásou a zložitosťou života na planéte Zemi!

Fascinujúce príbehy zvierat

V seriáli sú zachytené najúžasnejšie udalosti divokej prírody, ktoré sa na našej planéte udiali počas jedného roka. Či už z prostredia mrazivej Antarktídy, alebo vyprahnutej Indonézie, uvidíte fascinujúce príbehy zvierat natočené vo vysokom rozlíšení a prinášajúce farebný a vzrušujúci pohľad na život. Aj keď budete pozerať na zvieratá žijúce v úplne odlišných podmienkach tisícky kilometrov od seba, ich príbehy, vinúce sa ako niť celým rozprávaním, sa nakoniec spoja do uceleného svedectva o jednom roku v divočine.

Prirodzený kolobeh striedania ročných období je zárukou toho, že pre žiadneho živočícha nie je žiaden deň rovnaký. Príchod nového obdobia so sebou prináša postupné zmeny, ktoré vďaka vzájomnej prepojenosti ekosystémov ovplyvňujú všetok život na Zemi, od mikroorganizmov až po najväčšie cicavce. Nepatrný pokles teploty zdvihne obrovské kŕdle vtákov a prinúti ich letieť tisíce kilometrov ďaleko, slnko nemilosrdne vysuší žriedla a pošle nespočetné stáda na dlhú cestu za vodou. A keď sa ozve rozmnožovací a materský pud, všetko ostatné je druhoradé. Odhaľte bohatosť a rozmanitosť voľne žijúcich živočíchov, ktoré musia bojovať s neustále kolísajúcimi nárokmi, ktoré na nich kladie striedanie ročných období.

Sledujte Rok v divočine, a to každý pondelok od 21. apríla od 20.20 hod. Iba na Viasat Nature!