Pobrežná stráž Florida, seriál

Florida nie je len tropickým rajom, ale taktiež ohniskom nelegálnej činnosti. Seriál Pobrežná stráž Florida sleduje príbehy mužov a žien, ktorí strážia 7. Pobrežný okrsok.

Ten je obrovský svojou rozlohou mora aj pevniny a zahŕňa oblasť, ktorá sa tiahne  od Clearwater až po Miami/Everglades na Florida Keys. K ich povinnostiam patrí napríklad zastavenie prílivu nelegálnych narkotík, zabezpečenie juhovýchodnej hranice, ochrana životného prostredia, presadzovanie námorných zákonov  a dohôd a ochrana tých, ktorí sa ocitnú na mori v nebezpečenstve. Pre pobrežnú stráž je Florida jednou z najnáročnejších oblastí k stráženiu v rámci krajiny.

V tomto dynamickom, nepredvídateľnom tropickom prostredí je dráma a nebezpečenstvo na dennom poriadku – životu nebezpečné misie napríklad zahŕňajú:

  •     Zastavenie prílivu nelegálnych narkotík – v roku 2011 sa strážcom podarilo prekaziť obchody za 957 miliónov dolárov.
  •     Záchranu tých, ktorí sa ocitnú na mori v nebezpečenstve – v roku 2011 zachránili 889 ľudských životov.
  •     Zabezpečenie juhovýchodnej hranice – v roku 2011 zachránili 5707 nelegálnych utečencov.
  •     Presadzovanie námorných zákonov a dohôd – strážnici skontrolovali okolo 2000 obchodných lodí a okolo 2 miliónov rekreačných lodí.

Nechajte sa ohromiť tým, čo všetko zahŕňa jeden jediný pracovný deň pre viac než 4500 členov floridskej pobrežnej stráže - len na Viasat Explorer! Pobrežná stráž Florida – štvrtky, od 4. júla – 26. septembra o21:00