Divoká Kolumbia

Odvážny Nigel Marven bude vo februári opäť v centre diváckej pozornosti – tentoraz sa vyberie na potulky divokou Kolumbiou. Exkluzívna európska premiéra na Viasat Nature od 4. do 7. februára o 18.00 hod.

V tomto fascinujúcom seriáli britský moderátor, ktorý sa špecializuje na divokú prírodu, televízny producent, spisovateľ a ornitológ, skúma Kolumbiu a jej divočinu. Tento raj pre prírodovedcov poskytuje domov pre množstvo rôznych druhov stavovcov  - je ich tu viac, než v ktorejkoľvek inej krajine na našej planéte - žije tu napríklad viac než stošesťdesiat druhov kolibríkov alebo viac než osemsto druhov žiab. Od Ánd až po Amazóniu, od Pacifiku až po Karibik, Nigel precestuje celú oblasť, aby spoznal vzácne a neobvyklé živočíchy, z ktorých mnohé uvidíte v televízii vôbec po prvýkrát.

Britský prírodovedec Nigel Marven uvádza úchvatný štvordielny seriál, v ktorom skúma neskrotenú tvár Kolumbie. Stretne sa tu so vzácnymi a neobvyklými tvormi vrátane obrovitánskych gekonov, svetielkujúcich chrobákov, vtákov, ktoré žijú ako netopiere a obrovských anakond.

Nigel je skutočný dobrodruh, ktorý,  aj napriek svojmu neustálemu cestovaniu a stretnutiach s voľne žijúcimi živočíchmi, nikdy nemal tropické choroby, nikdy zlomené jedinú kosť v jeho tele, nikdy nemal krvácanie z nosa alebo monokel,  a len raz bol prijatý do nemocnice.

O nakrúcaní tohto seriálu sa Nigel vyjadril, že preskúmanie tejto divočiny, ktorá v sebe ukrýva unikátne živočíchy v počte ako nikde na svete, bolo splnením jeho sna. „ Mám štrkáčom uštipnutý nos, pobozkal som kolibríka a stretol som množstvo opíc, ktoré spievajú ako vtáci. Bolo to prosto nezabudnuteľné,“ povedal Nigel.