72 nebezpečných miest na život

Dokumentárny seriál, vďaka ktorému nadobudnete pocit, že Zem je pomerne nebezpečným miestom na život, ale iné zatiaľ nemáme, preto sa s tým musíme naučiť žiť. Najzradnejšie miesta na zemi, skúsenosti svedkov katastrof, lesné požiare alebo závrty. To všetko a  omnoho viac uvidíte v  dokumentárnom seriáli 72 nebezpečných miest na život.
V  marci a  apríli ho odvysiela kanál Viasat Explore. Boli by ste ochotní podstúpiť riziko a  bývali na miestach, ktorým väčšina rozumných ľudí radšej vyhýba?

Devastujúce fenomény môžu mať rôzne podoby

Či už ide o hurikány pustošiace juh Spojených štátov, ohromné požiare meniace na popol austrálsky buš, zemetrasenia ničiace v jednom okamihu celé mestá, ktoré sa zhodou okolností nachádzajú na hraniciach tektonických dosiek, hradby vody valiace sa v podobe vlny cunami na pobreží alebo závrty v  banských oblastiach, ktoré pohlcujú celé domy... V každom prípade ide o  záležitosti, ktoré spôsobujú veľké škody na majetku, ale najmä na ľudskom zdraví a životoch, pretože katastrofy často udrú s takou rýchlosťou a  razanciou, že im nie je možné čeliť. Vitajte pri programe 72 nebezpečných miest na život, ktorý predstaví najrizikovejšie oblasti, kde je ešte možné žiť.
viasat explore
V dokumentárnom seriáli 72 nebezpečných miest na život uvidíte vysvetľujúcu grafiku, animácie, výpovede svedkov, názory odborníkov na každé z miest s vysvetlením, prečo sa práve ono nachádza v rebríčku tých najrizikovejších. A  k  odhaleniu úplne najnebezpečnejšej lokality sa cez rôzne čiastkové zisťovania dostaneme až v poslednom diele seriálu.
Sledovať môžete aj znepokojujúce záznamy z  prvej ruky, ako i rozhovory s ľuďmi, ktorých zasiahla katastrofa, museli odísť zo svojich domovov a hľadajú útočisko; bezmocnosť človeka tvárou v tvár mocnej prírode, ale aj nezdolnosť ľudského ducha a vôľu prežiť a opätovne vystavať svoj domov.
viasat explore
Nedajte si ujsť dokumentárny seriál 72 nebezpečných miest na život, ktorý prinesie divákom strhujúcu ukážku toho, čo dokáže sila prírody bez ohľadu na to, kto práve stojí v ceste. Nalaďte si ho vždy v pondelok medzi 21. marcom až 25. aprílom o  21.00 hod. na kanáli Viasat Explore!