Ski amadé: Skvelý deň na lyžiach vďaka virtuálnym rozšíreniam

Ski amadé zostáva priekopníkom v oblasti digitálneho zážitku na zjazdovke. Praktická aplikácia „Ski amadé Guide" existuje už štvrtý rok zadarmo pre mobilné telefóny s operačným systémom iOS aj Android. Nadchádzajúcu zimu prinesie rakúske lyžiarske združenie Ski amadé na trh ďalší mamutí projekt týkajúci sa mo- dernej dátovej techniky: Smart Ski Goggles. Inteligentné dátové lyžiarske okuliare. Ski amadé zahŕňa 5 lyžiarskych regiónov. 

Inteligentné dátové lyžiarske okuliare Smart Ski Goggles

Regionálne lyžiarske informácie priamo pred očami. Už žiadne otravné vyberanie a otváranie plánov lyžiarskych stredík. Umožnia to nové dátové lyžiarske okuliare. „Chceme našim hosťom ponúkať stále nové, skvelé zážitky. Dátovými lyžiarskymi okuliarmi sa nám podaril zásah do čierneho", hovorí výkonný riaditeľ Ski amadé Dr. Christoph Eisinger. Koncept technickej realizácie, akceptácie užívateľmi a budúceho ekonomického zhodnotenia softvéru pre dátové lyžiarske okuliare vyvíja Evolaris v úzkej spolupráci so svojimi projektovými partnermi Schladming 2030, Schlad- ming-Dachstein, Ski amadé a ďalšími. 
Ski amadé prináša projekt na trh na základe už existujúcej mobilnej aplikácie „Ski amadé Guide“, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s Evolaris a prvýkrát ponúka regionálne lyžiarske informácie zobrazené priamo v lyžiarskych okuliaroch.
 
Dátové lyžiarske okuliare dostávajú cez aplikáciu informácie o bodoch záujmu, údaje o počasí, stave zjazdoviek, vlekov a lanoviek a bezpečnostné informácie. Užívateľ vidí tieto informácie v pravom dolnom rohu okuliarov. Cez bezpečnostné nastavenia sa dajú okuliare nakonfigurovať tak, že sa napr. od určitej rýchlosti vypnú, aby lyžiara nerozptyľovali. Na sezónu 2015/16 je pripravených ešte viac informácií. Lyžiari sú aktívne upozorňovaní na atrakcie, popri ktorých práve lyžujú a nemôžu tak nič zmeškať. Leží 50 metrov pred vami pekná chata? Okuliare vám to ukážu. Je na kraji zjazdovky výnimočne dobré miesto na fotogtafovanie? Okuliare vás na to upozornia. Ďalšie informácie: bezpečnostné pravidlá zjazdovky, webkamery s aktuálnymi live zábermi. Naviac sa dá nastaviť fukcia rýchlosti na individuálnu prahovú hodnotu. 
 
Hostia Ski amadé si môžu nové, už prednastavené dátové lyžiarske okuliare zapožičať vo všetkých 25 Intersport požičovniach za 19 Eur / deň alebo si ich tam zakúpiť.
 
Mini počítač vyvinutý firmou Recon s integrovaným WLAN pripojením a GPS modulom môže byť integrovaný do určitých modelov rôznych značiek lyžiarskych okuliarov. Pomocou USB pripojenia sa dáta aplikácie „Ski amadé Guide" nahrajú do zariadenia. Malým diaľkovým ovládaním na zápästí sa okuliare dajú jednoducho ovládať a už vám ukazujú smer a vzdialenosť k najbližšej chate alebo najbližšiemu vleku - toto je možné dokonca v offline móde. Keď sa okuliare opäť napoja na WLAN, ukážu sa aj aktuálne informácie o počasí a stave vlekov a zjazdoviek. 

Servisná aplikácia rozšírená po senzačnom úspechu 

Obľúbená bezplatná aplikácia „Ski amadé Guide" pre iPhone a Android je od svojho začiatku úspechom. S viac ako 280.000 stiahnutiami a viac ako 880.000 spusteniami iba v samotnej sezóne 2014/2015 sa od uvedenia aplikácie na trh fixne etablovná do lyžiarskeho dňa hostí Ski amadé. S lyžiarskym denníkom má tak každý užívateľ veľa možností. Dodatočne k chronologickému vedeniu lyžiarskeho denníka sa do Timeline dajú vkladať vlastné obrázky a texty a priamo zdieľať na sociálnych sieťach. Popri zdolaných výškových metroch, rýchlosti a najazdených kilometroch na zjazdovke, je možné aj počítať spálené kalórie. Spočíta aj individuálnu spotrebu kalórií na základe najazdených kilometrov, strmosti zjazdovky, štýlu jazdy užívateľa a osobných schopností. Tak budú hostia Ski amadé v budúcnosti celkom presne vedieť, ako dlho ešte musia lyžovať, kým si odtrénujú lahodný Kaiserschmarrn (cisársky trhanec) alebo si môžu naplánovať ďalšiu prestávku. Počítač kalórií bol vyvinutý v spolupráci s Univerzitou Salzburg (odbor športová a pohybová výchova). 

Mobile Ticketing: Kúp si skipas cez mobil 

Vďaka možnosti kúpiť si skipas cez mobil už netreba stáť v rade. Kúpa sa uskutoční priamo cez mobilný webservice a funguje na akomkoľvek smartfóne pripojenom na internet (iOS, Android, Blackberry alebo Windows 8). Okrem toho je „Mobile Ticketing" dostupný aj cez aplikáciu Ski amadé Guide. Existujúca KeyCard (lyžiarsky lístok) môže byť kedykoľvek dobitá cez mobil, lístok je aktívny v priebehu niekoľkých sekúnd a môže byť ihneď použitý. Platba sa zrealizuje jednoducho a bezpečne pomocou kreditnej karty. V ponuke sú najrôznejšie lyžiarske lístky Ski amadé, od 1-dňového skipasu až po 7-dňové pre dospelých, deti a mladistvých. O bezproblémový priebeh sa postará bezplatná sieť Ski amadé WLAN, ktorá má momentálne skoro 100%-né pokrytie. Surfovať na webe, skontrolovať si e-maily alebo prispieť statusom na sociálne siete je takto úplne jednoduché. Ponuka, ktorá nachádza veľký ohlas - potvrdzuje to 250.000 užívateľských otvorení za deň, v špičkových dňoch až 700.000 užívateľov a vyše 27 miliónov online otvorení v sezóne 2014/2015.