Pomocou Google Maps už aj na Mont Blanc

Internetový gigant ponúka po najťažšej lezeckej stene El Capitan tiež virtuálny výstup na najvyšší vrch Álp a Západnej Európy – Mont Blanc. Spojenie Big UP Production a Google Maps, prvýkrát slávilo úspech, keď ponúkli možnosť preliezť najťažšiu lezeckú stenu na svete El Capitan v Yosemitskom národnom parku z pohodlia domova. Pokračovanie spolupráce na seba nenechalo dlho čakať a Big UP s Google Maps opäť ponúkajú jedinečný virtuálny zážitok. Výstup na Mont Blanc.
 
Spoločnosti si na pomoc prizvali Ueli Stecka (alpský horolezec držiaci viaceré rekordy), Kiliana Jorneta (ultrabežec, ktorý vybehol Blanc za 5 hodín vrátane návratu), Candideho Thovexa (freestyle lyžiara, ktorý je považovaný za momentálnu špičku vo svojom športe) a ďalších, aby spoločne vytvorili 360 stupňové panorámy. Športovci tiež ukázali ich obľúbené miesta na tréning v regióne. 

Cieľom projektu však nie je len zábava

Google týmto spôsobom poukazuje aj na klimatické zmeny. Práve ľadovec Mont Blancu výrazne trpí na otepľovanie. V rámci virtuálnej prehliadky masívu je jedna celá kapitola venovaná tomuto ľadovcu. Problematikou sprevádza miestny horský vodca Patrick Gabrró, ktorý na vrchol vystúpil viac ako 300-krát. 
Mont Blanc
Interaktívna mapa je rozdelená do štyroch častí. Samotný výstup, ľadovec Mont Blanc, tréning v údolí a prebádanie hôr so slávnymi športovcami. Sú podľa vás takéto projekty prínosné? Myslíte, že pomôžu pri plánovaní výstupov? Napíšte nám do komentárov.
 
 
 
Video so športovcami: