Podujatie Fjällräven Classic: 110-kilometrový trek v lone švédskej prírody

Podujatie Fjällräven Classic, 110-kilometrový trek uprostred nepoškvrnenej švédskej prírody, sa často prezýva aj trekingovým festivalom. Aby ste mohli budúce leto – 5. - 12.augusta 2016 - zažiť neopakovateľnú cestu, musíte si svoju miestenku zakúpiť už teraz. Registrácia a predaj voľných vstupov začína 1. októbra o 10:00 hod švédskeho času.

Prestížne podujatie Fjällräven Classic sa každoročne koná pod patronátom značky Fjällräven a je určené pre všetkých milovníkov prírody a neopakovateľného dobrodružstva. Organizovaný trek dlhý 110 kilometrov prechádza čarovnou švédskou planinou po cestách zvaných aj “Kráľovská cesta” a medzi trekingovými nadšencami ide doslova o sviatok. Aj preto sa po miestenkách len tak “zapráši”.

Fjällräven Classic

Fjällräven Classic sa bude konať 5.-12. augusta 2016

Každý má možnosť registrovať sa na túru, ktorá sa bude konať 5.-12. augusta 2016. Vstupenky na toto prestížne dobrodružstvo sa začínajú predávať 1. 10. 2015 o 10:00 hod švédskeho času a rozhodne sa treba ponáhľať. Podujatie má mimoriadny ohlas a patrí do kalendára trekingových entuziastov celého sveta. Počet miest na zozname účastníkov je limitovaný na 2 000. Účastnícky poplatok je v prepočte 230 eur (2 150 švédskych korún) pre dospelých, mládež vo veku 12-16 platí 120 eur (1 100 švédskych korún), poplatok za deti do 12 rokov predstavuje 45 eur (400 švédskych korún).
 
Trasa Fjällräven Classic vedie 250 kilometrov severne od polárneho kruhu a počasie je veľmi premenlivé. Účastníci sa musia pripraviť na sneh – prípad z ročníka 2005, no príjemných 25° Celzia tiež nie je výnimkou. Raňajky, obedy a večere sú súčasťou registračného balíčka, ide o dehydrovanú stravu, ktorá má minimálnu hmotnosť, no dostatok potrebných živín na náročnú cestu. Fjällräven Classic má šesť táborov, kde sa účastníci priebežne hlásia a pečiatkujú svoje preukazy. Na označenom turistickom chodníčku sa nachádzajú aj chaty pre bežných turistov, no pre bezprostredný zážitok a dokonalé spojenie s prírodou spia účastníci turistického podujatia v stanoch.

Fjällräven Classic

Radi by ste absolvovali trek?

No obávate sa, či máte dostatočnú kondíciu? Nie je nič ľahšie, ako sa prejsť po domácich horách s plne naloženým batohom a svojimi pohodlnými turistickými topánkami. „Zvyknite si na svoj plný batoh a rozchoďte topánky. Začnite trénovať s batohom okolo 5-7 kg a postupne týždňami pridávajte na váhe, až sa dostanete na 15-20 kg. Mali by ste ísť niekam na týždeň trekovať, aby ste si zvykli na každodenné balenie a pochod s batohom. Ak budete mať v nohách 200 km po horskom teréne, nebudete mať problém postaviť sa na štartovaciu čiaru. Zdôrazňujem, kúpte si kvalitnú hikingovú obuv,“ odporúča Andreas Cederlund zo spoločnosti Fjällräven.