Lyžiarske strediská Hochkar a Lackenhof

Lyžovačka v Rakúsku sa oplatí. Najmä z hľadiska vzdialenosti, záruky snehu ale už aj ceny. Za skipas zaplatíte skoro rovnako ako v Tatrách, no zjazdovky sú dlhšie, vyššie položené a je tu podstatne menšia tlačenia. A pritom strediská Hochkar a Ötscher sú od Bratislavy vzdialené 240 a  220 km. 

Hochkar

Iba 150km od Viedne sa nachádza lyžiarske stredisko Hochkar, ktoré sa môže pochváliť 9 modernými lyžiarskymi vlekmi, 19km zjazdoviek, zábavným parkom Hochkar a  nádhernou krajinou s  veľkolepým panoramatickým výhľadom.
 
Hochkar je pritom najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska. No nie je však známe len pre svoju legendárnu snehovú spoľahlivosť, ale taktiež preto, že sa tam dlhší čas usporadúval Rakúsky svetový pohár. Lyžiari, ktorí mali tú možnosť zalyžovať si v  tomto skvelom stredisku, oceňovali nielen vynikajúce podmienky, ale taktiež perfektne upravené zjazdovky. Vyrastali tu hviezdy ako Thomas Sykora, Andreas Buder a Kathrin Zettel. Samozrejme, v  Hochkare nechýba ani gastronomická scéna! Zastaviť sa môžete v  typických samoobslužných reštauráciách v  podobe lyžiarskych chát alebo sa ohriať pri teplom nápoji v  baroch ako JoSchi Bar či Latsch’n Alm. 
Skvelé snehové podmienky sú samozrejme podporované zasnežovacím systémom, ktorý zabezpečí to, aby ste si v  Hochkari mohli pohodlne zalyžovať od skorého decembra až po koniec apríla. 
Hochkar vám ponúka 9 moderných vlekov, ktoré majú kapacitu až 16 tisíc osôb za hodinu! K  dispozícii je aj skvelá lanovka, ktorá vás zvezie od údolia Hochkaru (1 380 m. n. m.) až do nadmorskej výšky 1  800m. Pre vás to znamená minimálnu čakaciu dobu a  maximálne potešenie z  lyžovania! 
Hochkar
 
Hochkar
Celková dĺžka zjazdoviek v  Hochkari je 19km. Široká škála týchto zjazdoviek ponúka skvelé zážitky pre všetkých lyžiarov – od začiatočníkov až po tých najskúsenejších. 

Lackenhof (Ötscher)

Horská lyžiarska oblasť Ötscher je veľmi obľúbenou destináciou hlavne pre rodiny alebo školské výlety a lyžiarske výcviky. Toto lyžiarske stredisko sa vyznačuje vynikajúcimi terénmi pre začiatočníkov a  miestne lyžiarske školy ponúkajú skvelé programy s  každodennou starostlivosťou. Staršie deti určite ocenia snowpark pre lyžovania a  snowboardovanie.
 
Športoví nadšenci majú k  dispozícii 9 moderných lyžiarskych vlekov a  viac ako 19km zjazdoviek. Umelé zasnežovanie zaručuje vysokú kvalitu povrchu snehu po celom teréne.
Zo spomínaných zjazdoviek sú 7 jednoduché, 8 stredné a  4 náročné. Nadmorská výška strediska je od 810 do 1  436 m. n. m.
lackenhof
Podstatná je aj skutočnosť, že permanentky platia pre obe lyžiarske strediská, bez ohľadu na to, či pôjde o denné alebo viacdňové permanentky. Medzi strediskami Hochkar a Ötscher pendluje počas hlavnej sezóny aj bezplatný autobus. 
 
Foto: Andreas Buder, Hochkar (c), Lackenhof (c)