HoryZonty opäť s Barabášom

Ani jedenásty ročník podujatia sa nezaobíde bez filmu od nášho najúspešnejšieho dokumentaristu Pavla Barabáša.

TRENČÍN. Vo štvrtok 10. novembra v Trenčíne otvorí brány festival dobrodružných filmov HoryZonty. Na návštevníkov čaká viac ako 15 hodín kvalitnej kinematografie od našich i zahraničných autorov. Nebude medzi nimi chýbať ani trenčiansky rodák Pavol Barabáš. Diváci sa môžu tešiť na jeho najnovší film Sloboda pod nákladom.

V hodinovom dokumente autor predstavuje štvoricu nosičov najstaršej generácie, ktorí prišli do Vysokých Tatier na konci šesťdesiatych rokov minulého storočia. Hľadali v nich miesto, kde by mohli slobodne žiť.

Tí, čo si chcú vyskúšať nosičský chlebík, dostanú na HoryZontoch príležitosť. „Aj tento rok sme pre verejnosť v rámci sprievodných podujatí zaradili súťaž v nosení pivného suda na nosičskej krošni,“ hovorí riaditeľka podujatia Mária Dutková. „Nosiť sa bude v sobotu 12. novembra na Farských schodoch v Trenčíne. Pre mužov sme pripravili 50-litrový pivný sud, na ženy čaká 30-litrový sud,“ prezrádza organizátorka, ktorá ani teraz nezabúda na deti. „Pre tie budú pripravené náklady primerané ich veku a fyzickej stavbe.“

horyzonty

Medzi sprievodnými podujatiami festivalu dominujú i tento rok preteky v behu Beh o pohár HoryZontov, ktoré sú súčasne vyvrcholením Trenčianskej bežeckej ligy. Nebude chýbať ani psí záprah mašéra Daniela Fila, súťaž v zhybovaní a detský kútik. Zuzana Jargašová zasvätí záujemcov do tajov uzlov a uzlíkov. Novinkou medzi sprievodnými podujatiami je Minikurz prvej pomoci a súťaž o najlepšiu festivalovú fotografiu.

Festival dobrodružných filmov HoryZonty sa bude konať od 10. do 12. novembra v Kine Hviezda a Klube Lúč v Trenčíne. Podujatie sa koná aj vďaka podpore Mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, Audiovizuálneho fondu a ďalších.

7.11.2016

Barbora Prekopová / PR HoryZonty

Viac info na:

http://www.horyzonty.sk/sk/index.php