To najlepšie z Afriky nájdete v Ugande

Uganda je krajinou kontrastov a nie nadarmo o nej Winston Churchil vyhlásil, že je perlou Afriky. Ak si chcete urobiť obrázok o Africkom kontinente počas jednej návštevy, potom je práve Uganda tou najlepšou voľbou.

V tejto, na africké pomery malej krajine je sústredené takmer všetko. Hrana Veľkej priekopovej prepadliny, ktorá tvorí západnú hranicu krajiny, je lemovaná sústavou hlbokých jazier, nad ktorými sa týči bájne pohorie Blue Mountain - Rwenzori s päťtisícovými zaľadnenými vrcholmi, ktoré sú zdrojmi vody pre najdlhšiu rieku sveta - Níl. Viktóriin Níl pramení vo Viktóriinom jazere, ktoré tvorí južnú hranicu krajiny a preteká naprieč celou Ugandou. Na jeho toku sa nachádza známy vodopád Murchison Falls.

Hlboké sladkovodné jazero Bunyonyi

Čo ešte môžete zažiť v Ugande

Zatiaľ čo na severe krajiny sa rozprestierajú typické východoafrické savany s porastmi dáždnikových akácií, pod ktorými sa preháňajú stáda zebier, žiráf a antilop, na juhozápade rastú bujné tropické pralesy so vzácnymi zvieracími obyvateľmi.

Pešia výprava k horským gorilám alebo šimpanzom je zážitkom na celý život! Činné vulkanické pohorie Virunga a nespočetné množstvo kráterových jazier na juhu Ugandy nám pripomenie, že Afrika je stále živá. Na úrodných svahoch sopiek obrábajú domorodci svoje políčka a pestujú kvalitný čaj - nad malebnosťou tejto krajiny srdce zaplesá! 

Najbohatší ponuka zájazdov do Ugandy - CK LIVINGSTONE: Zájazdy Uganda