Holandský zámok Slangenburg

Zámok Slangenburg, ktorý sa nachádza v Holandsku, je naozaj príjemné miesto. Čiastočne pripomína akési rozprávkové miesto, kde si človek vie prísť na svoje myšlienky. Obklopuje ho pekná príroda – stromy, ktoré sa združujú do väčšieho lesa, lúka, malý park a ďalší malý lesík. Vyzerá to naozaj pôvabne. 

Slangenburg sa nachádza medzi mestami Doetinchem a Varsseveld a vedie k nemu pohodová cesta obklopená len samotnou prírodou.

Generál Slangenburg

Tento holandský zámoček bol postavený v neskoršom stredoveku a jeho majiteľom bol generál Slangenburg. Po druhej svetovej vojne bol skonfiškovaný holandskou vládou (keďže poslednými majiteľmi bola nemecká rodina). Slangenburg dnes patrí k Rijksgebouwendienst a jeho okolie patrí do starostlivosti holandskej agentúry pre životné prostredie.

Zaujímavé pre mňa bolo, keď som zistila, že súčasne slúži nielen ako pamiatka ale aj ako penzión. Niekto tam ide obdivovať krásnu pamiatku a iný zas ubytovať sa a stráviť pekný víkend v zámočku, čo nie je lacná záležitosť. No niekto si možno predsa len dopraje žiť pár dní ako kráľ.  Je to čarovné miesto, prešla som sa kúsok aj v lese a bolo naozaj šťastím, že ma sprevádzalo tak pekné počasie. Zámok je situovaný na vode a aj to naň vytvára zaujímavý pohľad. Moja návšteva síce netrvala dlho, ale zato som ostala potešená týmto malým zážitkom. Skúste to aj vy, ak budete mať možnosť a budete niekde nablízku. O Slangenburgu sa síce nedá až tak veľa toho napísať, tak snáď samotné fotky napovedia čo všetko sa dá vidieť. . .