Dovolenkový región Murtal

Na jednej strane Murtalské hory, nedotknutá príroda a hmatateľný pokoj. Na strane druhej športové výzvy a špičkové podujatia. O pohyb sa starajú cyklotrasy, selektívne horolezecké túry, pohodlné rodinné a tematické výlety a výlety cez horské pasienky.

Nádherné pohľady ponúkajú malebné kúsky krajiny, malé historické mestečká a trhy. A v údolí to skutočne žije. Top podujatia okolo okruhu Red Bull Ring, špičkové adrenalínové zážitky!

Veľká cena formuly 1 v Rakúsku

Legenda žije! Formula 1 sa vracia po 11 rokoch späť do dovolenkového regiónu Murtal, do okruhu v Spielbergu. Od 20. do 22. júna 2014 sa na okruhu Red Bull Ring bude konať najvýznamnejšia motoristická udalosť, veľká cena Rakúska Formuly 1. Fanúšikov čaká špičkový motoristický program a skvelý rámcový program. Prípravy a prestavba sú v plnom prúde.

Truck Race Trophy

Od 4. do 6. júla 2014 si šampionát FIA European Truck Racing Championship spraví zastávku v boxoch. 5 ton železa a ocele, cca 1 200 konských síl, krútiaci moment viac ako 5 000 Nm, obmedzená najvyššia rýchlosť 160 km/h dosiahnutá za niečo viac ako 5 sekúnd, spotreba viac ako 1 liter na jeden kilometer – to sú stručné údaje pretekárskeho kamiónu. V súťaži Truck Race Challenge na okruhu Red Bull Ring sa stretne špičkový motoristický šport a živelná moc ťažkých nákladných vozidiel. Toto stretnutie sľubuje radosť, napätie a vášeň!

Automobilové preteky DTM

Búšenie srdca – naživo: Dňa 2. a 3. augusta 2014 okruh Red Bull Ring hosťuje preteky DTM. Piloti budú na šiestich pretekoch z desiatich pretekov v sezóne pretekať na plný plyn na svojich vysokovýkonných pretekárskych autách s výkonom takmer 500 koní v srdci Štajerska. Okrem kráľovskej súťaže pretekov sériových automobilov sú na programe aj mnohé napínavé partnerské série.

Hor sa na dobrodružstvo v prírode v prírodnom parku Zirbitzkogel-Grebenzen

Prírodný park Zirbitzkogel-Grebenzen je neobyčajný prírodný klenot nachádzajúci sa medzi vrcholom Zirbitzkogel (2 396 m) a Grebenzen (1 892 m), ktorý ponúka prirodzenú oblasť na odpočinok. Doba ľadová ovplyvnila obraz krajiny – romantické vodopády a priepasti, vrchoviskové rašeliniská, horské pastviny a lesy pozývajú na odpočinok. Od 9. – 11. mája 2014 sa v prírodnom parku Zirbitzkogel-Grebenzen koná prvý „100-míľový ultratrail Via Natura“ v Rakúsku. Pritom sa prebieha cez tri náhorné planiny s výškou až 2 500 m. Štartom a cieľom „ultratrailu Via Natura“ je v St. Lambrechte, v najvyššie položenej obci Štajerska, s pôsobivým benediktínskym kláštorom.

Ďalšou významnou udalosťou na sklonku leta 2014 je „12. majstrovstvá sveta v turistike“ od 25. do 27. septembra 2014. Okrem myšlienky pretekov je v popredí potešenie zo športu vo voľnej prírode. Rozmanité vrchy, lesy a horské vodné toky v prírodnom parku Zirbitzkogel-Grebenzen tak rozbúchajú srdce nejedného turistu.

Dovolenka s kartou pre hostí Murtal GästeCard

Hostia v dovolenkovom regióne Murtal obdržia od svojho hostiteľa hneď po príchode „malú kartu s veľkými regionálnymi výhodami“ a môžu tak využiť skvelé zľavy na vychytených výletných destináciách, ako aj v obchodoch a podnikoch celého regiónu.