Leto vo Familyparku Neusiedlersee

Letná sezóna v  zábavnom parku Familypark Neusiedlersee štartuje už v júni. S pribúdajúcimi  teplotami a slnečnými lúčmi  sa vodné atrakcie v najväčšom rakúskom zábavnom parku stávajú magnetom publika.

V snahe, zvládnuť  nápor primerane, sa rozšírila ponuka vodných atrakcií aj v tomto  roku. Obľúbený komplex preliezačiek Sumpfburg ponúka nové zážitkové mólo. O ochladenie sa postarajú aj klasické atrakcie, ako vodné ihrisko „Neptuns Wasserwelt“ o rozlohe  600 m²    alebo dráha Krokobahn.  V tieni dubového lesa v tematickom svete „Bauernhof“ sa onedlho otvorí nová  ZOO  - „Malá farmy tety Mizi“ so zvieratkami, ktoré možno   pohladkať.

Vodné zážitkové mólo

Na novozriadenom vodnom zážitkovom móle v komplexe preliezačiek Sumpfburg nezostane jedno oko suché. Na jednej strane ohromná zábava vo forme nového zážitku pre    deti i dospelých,  na strane druhej  vás očakáva množstvo mokrých prekvapení. Najskôr idete ešte úplne  uvoľnení cez ľahkú dažďovú hmlu,  ktorá sa postará o príjemné osvieženie.

Vzrušenie však stúpa  pri vedrách na vodu, ktoré sa preklápajú v nepravidelných odstupoch. Znamená to správne odhadnúť, keby treba včas prebehnúť. O potrebnú dávku zábavy sa postarajú aj   vodné delá, umiestnené na bočnej strane chodníka. Návštevníci móla si môžu s ich pomocou vziať ostatných návštevníkov na mušku. Potom treba rýchlo opustiť vodný areál a rýchlo utekať na druhý koniec.        

Pre najmenších návštevníkov parku je Neptúnov vodný svet obľúbeným miestom, kde možno zmierniť horúčavy.  V areáli o rozlohe viac ako 600 m² sa nachádzajú  potôčiky, ktoré môžu meniť trasu, vodné čerpadlo a  Archimedova skrutka. Top lákadlom je veľký vodopád, pod ktorým sa nachádza studená jaskyňa -  príbytok draka  Dragomira. Ďalšími vodnými atrakciami  sú  lietajúce ryby Fliegende Fische a dráha Krokobahn.  V prípade lietajúcich rýb sedíte v jednej z 12 rýb, ktoré drží obrovská chobotnica. Po štarte sa rybí konvoj začne otáčať v kruhu. Každá ryba sa môže  pomocou tlačidla ovládať hore a dole a vyhýbať sa pritom viacerým  prúdom vody.  Krokobahn je klasická  vodná dráha. Príjemne  sa plavíte po areáli, až pokým vás na konci nezaleje spŕška vody z veľkej fontány. Areál s vodnými delami Wasseschlacht   by ste mali navštíviť rovno v plavkách.

   

ZOO - Malá farma tety Mizi otvorená  

Aj v tienistom dubovom lese, ktorý  je súčasťou tematického  sveta Bauernhof, sa možno počas horúcich dní príjemne zrelaxovať.  Novo otvorená ZOO Malá farma tety Mizi  pozýva na návštevu  zvieratiek z gazdovského dvora, ako sú ovce, kozy,  sliepky  a zajačiky. V areáli s rozlohou viac ako 1800 m²  sa môžu zvieratá voľne pohybovať vo svojich chlievikoch. Je tu dostatok miesta na výbeh i oddychové zóny,  do ktorých sa môžu zvieratá ukryť, ale aj dostatok miesta,  kde ich možno hladkať a kŕmiť. Neďaleko farmy sa nachádza štôlňa  na drahé kamene, kde sa môžete zahrať na zlatokopov. Tu si môžu rodičia a deti „naryžovať“ vo vodnom toku s pomocou sitka drahokamy  z vrecka piesku, presne ako za starých čias. Nájdené „úlovky“  ako ruženín, fluorit alebo horský krištáľ si môžete prirodzene vziať so sebou.

Familypark Neusiedlersee  ponúka aj počas horúcich  dní a vrcholiaceho  leta veľkolepý a rozmanitý program, počas ktorého bude  postarané o poriadnu dávku zábavy a ochladenia.   A komu nestačí  osvieženie zvonka, môže si vychutnať zmrzlinu v ľadovom salóne alebo si namiešať pohár s  pestrofarebnou ľadovou  drvinou v  podniku  Crazy-Croco Crash Ice Shop. Otváracie hodiny:

Otvorené je denne, od  5. apríla do 26. októbra

apríl – september:  9:00 – 18:00 hod, vstup do 17 tej, atrakcie 10 – 18. hod. Október:  10:00 – 17:00 hod, vstup do 16 hod, atrakcie 10- 17. Hod.

Ďalšie  informácie:  www.familypark.at