Dobrodruh.sk Team - správa zo Západnej Sahary

Dobrodruh.sk Team sa už momentálne nachádza v Mauritánii. Ich automobilové dobrodružstvo začalo v Budapešti, odkiaľ sa presunuli do talianskeho Livorna. Tu sa nalodili na trajekt a po trojdňovej plavbe pristáli v Maroku a pustili sa do boja s africkými cestami-necestami, no najmä s cieľom odkryť tajomnú mimiku krajín Sahary.

Zo Západnej Sahary poslali takúto správu:

"Kamaráti, dalsi aspon strucny report z nasej cesty po zatial severnej Afrike. Postupne sme presli zo severu na juh cele Maroko a vpálili na uzemie Západnej Sahary.Tá je vlastne tiez uzemim Maroka, hoci tu panuje mierne napata atmosfera a iste separatisticke snahy. Politika nas vsak nezaujima, takze to nechceme rozvadzat.

Iste vsak je, ze Zapadna Sahara je obrovske pustne uzemie, ktore lemuje nadherne pobrezie so strmymi utesmi. Samozrejme, nemohli sme si nechat ujst pohlad na tuto krasu a aspon narychlo vam posielam zopar fotiek. Cesta cez pust bolo riadne jednotvarna, stovky kilometrov nic len piesok. Uz sme ale uplne na juhu na hranici s Mauritaniou, a tieto hranice sa dnes chystame prekrocit. Tak snad sa to podari. Tak držte palce.

Zatial sme v pohode, zdravie sluzi a auto tiez. Chalani z Dobrodruh.sk Teamu pozdravuju vsetkych. Opat sa ozveme, ked bude moznost."

Ďalšie informácie prinesieme hneď, ako sa nám trojčlenná posádka v zložení Jozef Terem, Stanislav Mitický a Ondro Mĺkvy z afrických diaľav ozve.

Môžete ich podporiť aj na facebooku:

a viac info nájdete na Dobrodruh.sk Rally Budapest - Bamako.