Profile picture for user svet_miriss
Odoslať správu užívateľovi

Prihlás sa

Ak chceš kontaktovať ostatných používateľov, prihlás sa. Ak ešte nemáš konto, staň sa Dobrodruhom a zaregistruj sa.

Michaela Kurajdová

0 Článkov

Moje meno je Michaela, som rodená paštikárka, ktorá robí radosť nízkym kamarátom, že sú konečne od niekoho vyšší. Neviem sa nabažiť akýchkoľvek čokoládových koláčov "Ty vari áno? Klameš!". Pred spánkom počúvam hudbu – môj večerníček a milujem ležanie v tráve s mojou československou vlčicou menom Ydnis.

Zmaturovala som s myšlienkami: „Budem pokračovať v štúdiu na vysokej škole a popri tom budem chodiť do práce – bude to skvelé– budem šťastná!“, myslela som si, priam som bola tým presvedčená a zatemnila tým všetky iné skutočnosti.

Začala som študovať na vysokej škole, pracovať na trvalý pracovný pomer a snažiť sa stíhať xy iných veci, ktoré mi popri tom prinášal život. Ako dni, týždne, mesiace plynuli, zistila som - absolútne NIE SOM šťastná! "STOP!". Zamyslela som sa nad vetou, ktorú vyslovil Ian McKellen ako Gandalf vo filme Pán Prsteňov: „Všetko, čo musíme urobiť, je rozhodnúť sa ako správne naložíme s časom, ktorý nám bol daný.“, ja som k tomu dodala: „A byť pri tom šťastný!“ Odpoveď som poznala, avšak nikdy nevyslovila na hlas – CESTOVANIE - nie hocijaké, práve naopak – neobyčajné. Spoznávanie poznaného i nepoznaného -  miest, ľudí, kultúr, jazykov, náboženstiev, prírody, zvierat, jedál,  pocitov a najmä samej seba. Toto ma naozaj urobí šťastnou a obohatí môj život - nevyrovná sa tomu akékoľvek materiálne bohatstvo.

 

Na vysokej škole som sa dala preradiť z denného štúdia na externé štúdium a v práci som dala výpoveď. Všetky veci sa dajú zmeniť, avšak nestačí len chcenie – ako sa vraví, treba mať aj odvahu spojenú s túžbou a myšlienkami: : „Toto je to čo chcem zažiť a byť šťastná – práve teraz a nečakať, pretože najdôležitejší okamih je práve ten prítomný..“ – vtedy máš vyhraté!

Si pripravený sledovať moje dobrodružstvo?

Pripútaj sa a nechaj sa pohltiť mojimi článkami až na samé dno!

Chcel by si so mnou spoločne objavovať toto dobrodružstvo? 

Na čo ešte čakáš? Ozvi sa mi!

Cestovatelské skúsenosti

Navštívil som

Island
Spojené štáty
Taliansko
Nemecko
Veľká Británia

Chcem navštíviť

Ďalší dobrodruhovia