Alpenverein Event Slovakia: Beh na Sinú

Prichádza sezóna horských behov, privítajme teda jar horským behom na prelome zimnej sezóny. Horský klub Alpenverein-Edelweiss ako najväčší horský klub usporadúva v Nízkych Tatrách víkend po veľkej noci 11.4.2015 víkendový event.

Ten je spojený s behom, skialp campom a bohatým programom plným zaujímavých dokumentov, zážitkov horských vodcov a dokonca prezentáciu a možnosť vyskúšania si na vlastnej koži RATRAKu na lane, o ktorú sa postarajú vzorní zamestnanci TMR.

Pripravte sa na hromadný štart

Z Hotela Repiská v Demänovskej doline na vrchol Siná s dĺžkou 3,7km a prevýšením 800m.

Centrom eventu je znovu otvorený Alpenverein Hotel Ski v Jasnej na Záhradkách, kde bude prebiehať hlavná časť programu, prednášok a diskusií.

„Financie vyzbierané na štartovnom budú použité na zveľadenie chodníka, po ktorom sa bude bežať, vybudovanie lavičiek a zabrádlí s vyrezávanými horskými motívmi, rovnako postavíme tri drevené koše na separovaný odpad. Je našou prvoradou prioritou zveľaďovať zdevastované hory Nízkych a Vysokých tatier, máme čo robiť no vďaka spolupráci partnerov to dáme.“ dodáva Ján Bezrouk, vedúci slovenského Alpenverein-Edelweiss.sk

Okrem pestrého programu bude pre účastníkov pripravená lezecká stena, guľáš a spoločná otvorená zábava do rána bieleho. 

Všetky podrobné informácie o evente a registrácii sa dozviete na stránke: event.alpenverein-edelweiss.sk