Príbeh Tour de France - Dejiny veľkej športovej udalosti

Príbeh Tour de France je pútavé rozprávanie o  najťažších cyklistických pretekoch na svete. Zoznámte sa s  ich dejinami od prvého ročníka v  roku 1903 cez zlatý vek veľkých šampiónov až po súčasnosť, keď Tour fascinuje a  zabáva čoraz viac fanúšikov. Kniha predstavuje všetky významné ročníky a  etapy pretekov vrátane Tour 2016.

O knihe

Tour de France sa vo všeobecnosti považuje za najväčšiu skúšku športovej vytrvalosti. Počas troch týždňov cyklisti prejdú okolo 3 500 kilometrov, prekonajú pritom Alpy aj Pyreneje, a napokon skončia v Paríži na slávnej avenue Champs-Élysées. Knižka oboznamuje čitateľov so všetkými významnými etapami a ročníkmi týchto pretekov vrátane ročníka 2016. Texty, ktoré sprevádza vyše 300 jedinečných fotografií, niektoré až z 19. storočia, prinášajú príbehy cyklistických legiend a opisy nezabudnuteľných chvíľ z dejín týchto vyše 100-ročných pretekov. 
Príbeh Tour de France
„Z  počiatočného nápadu Henriho Desgrangea, ktorý roku 1903 uskutočnilo 60 cyklistov, sa dnes stalo obrovské podujatie sláviace v  roku 2013 storočnicu. Iné cyklistické preteky prevyšuje svojimi rozmermi, prestížou a  celosvetovým dosahom. Každé leto sa na Tour de France naladia priaznivci v  180 štátoch celého sveta, aby sledovali, či sa Chris Froome opäť stane celkovým víťazom, či Mark Cavendish rozšíri svoj bohatý zoznam o  ďalšie etapové víťazstvá alebo či Peter Sagan, pretekár s  nesmierne ľudským prístupom a  srdcom na dlani, predvedie ďalší zo svojich bravúrnych útokov.“
(Z predslovu Bernadra Hinaulta, päťnásobného víťaza Tour)