Zimná turistika vo Viedenských Alpách pre milovníkov poznávacích výletov

Množstvo zimných turistických chodníkov vo Viedenských Alpách ocenia milovníci náročných túr i príjemných prechádzok. Panensky čistý vzduch, utešené výhľady a množstvo chát, penziónov a hotelov vám stopercentne spríjemnia zimný relax.

Na dobre upravených zimných turistických chodníkoch vedúcich naprieč prírodou si užijete nevídaný pokoj. V prípade, že by ste na ceste mali záujem o trochu spoločnosti, môžete navštíviť jednu z mnohých oddychových zastávok – posedieť si v teple a trochu sa posilniť. Ak by ste mali záujem o prenocovanie, môžete vyskúšať jednu z prevádzok v turistických dedinkách Puchberg am Schneeberg alebo Kirchberg am Wechsel.

Wieneralpen, Franz Zwickl
©Wieneralpen, Franz Zwickl

Ľahšie i stredne ťažké túry

Ak máte záujem o ľahšiu túru, výbornou voľbou je Semmering Panoramawandern Zauberberg – Sonnwendstein. Trasa dlhá 9,80 km vám potrvá približne 3:15 h. Najlepší výhľad na železničnú trasu si kedysi užívala aj vybraná viedenská spoločnosť a toto miesto sta stalo obľúbeným turistickým miestom. Vďaka viaduktu a vyhliadkovej veži Doppelreiter sa môžete tešiť na naozaj atraktívnu turistiku. K ľahkým patria aj Okruh čarovných výhľadov Semmering (8,09 km, 2:50 h) či Okružná túra Semmering Raxblickrunde (6,34 km, 2:00 h).

Ku kratším a ľahším patria aj trasy Ernst Ferstl „Gedankenweg“ nach Krumbach (4,61 km, 1:15 h). Na chdoníku Ernst Ferstl, idete pešo  od centra obce v Bad Schönau asi hodinu pozdĺž Zöbernbachs do Krumbachu a miestneho múzea v obci. Na dobre vyčistenej chodníku  prejdete  porpi  sedmych paneloch s krátkymi textami na zamyslenie, ktoré napísal autor Dolného Rakúska Ernst Ferstl. Jednoduchšiu trasu nájdete aj v prírodnej rezervácii Hohe Wand (2 km, 0:45 h). Výlet na náhornej plošine vedie cez kopcovitý les prírodného parku do hostincov a centra prírodného parku s mnohými atrakciami, okolo jelenieho krytu a známeho chodníka Skywalk. Odtiaľ sa môžete pozrieť ďaleko nad „more“ hmly a na vrcholy hôr, ktoré vyčnievajú ako malé ostrovčeky.

Wieneralpen, Franz Zwickl
©Wieneralpen, Franz Zwickl

 

Prípadne sa vyberte na turistický okruh vhodný aj pre rodiny s krásnym výhľadom na oblasť Wechsel, Rax a Schneeberg, dostanete sa naň z hlavného námestia Kirchberg am Wechsel. Po prechode kláštora prejdete cez Kalvarienberg do pobočky Kernstockwarte. Tu si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad a prejsť pozdĺž panoramatického turistického chodníka k Ramswirt, ktorý je ideálny pre zastavenie. V prípade, že by ste mali záujem o ťažšiu trasu, výbornou voľbou je Zum Unterberg Schutzhaus über den Miragraben. Trasu s dĺžkou 3,68 km by ste mali prejsť za 1:30 h. Zimná turistika na úpätí vrchu Schneeberg s dĺžkou 3,92 km vám zaberie rovnako 1:30 h. Na snežniciach sa z horskej chaty Raxalm až k chate Ottohaus, trasa je dlhá 1,86 km, dostanete za 0:40 h.

Wieneralpen, Franz Zwickl
©Wieneralpen, Franz Zwickl

Ďalšie informácie o zimnej turistike vo Viedenských alpách nájdete na oficiálnej stránke. https://www.wieneralpen.at/sk/zimna-turistika?utm_source=CEE_winter_1819

rakuske alpy