Žiadostivosť po horách (TIMELAPSE)

Vstávať o 4:00 a hľadať to najlepšie miesto na timelapse, my nikdy nerobí problém. To, že mrznem a klepem sa v zime, je to, čo mám rád. Ísť po západe slnka dole z hrebeňa, spať na chate 3 hodinky, aby som už o 3:00 mohol znova začať s čelovkou šľapať hore, nech som tam na východ slnka, to je super. Vstávať ráno do práce, to je problém :D

Timelapse na fotke nižšie som natáčal v Taliansku na Rocciamelone, kde je priamo na vrchole útulný bivak a keď vyjdete von, naskytne sa vám takýto úžasný výhľad. A nielen tento. V to ráno, keď som sa zobudil v jesennej bunde, bolo všade nasnežené a asi tak -10 °C. Klepal som sa zimou. Fúkalo ako bláznivé, ale bolo tak super počasie, že som si fakt nevedel vybrať, kam mám namieriť kameru a želal som si, nech ich mám aspoň 5. Nakoniec som si vybral tento pohľad. A po východe som sa snažil orientovať na ďalšie strany. hory

Natáčal som tiež v Západných Tatrách, kde my to nevychádzalo tak, ako som si predstavoval. To sa mi však stáva veľakrát. Potom jednoducho nič netočím a len si vychutnávam prostredie. Čakám. Často sa však už nič nestane a idem domov. Ale občas sa aj niečo prihodí, tak ako tu, pri pohľade na Baranec. Keď som už schádzal, odkryl sa na oblohe pás modrej oblohy, ktorý oddeľoval čierne a biele mraky. Hneď som vytiahol kameru a jednoducho zostal tam.

baranec

To sú len niektoré príbehy. Okrem tých je kopec ďalších. Vždy však stojí za to vstať a mrznúť vonku pre výhľad. Veď pozrite si to všetko vo videu.

V tejto prvej časti timelapsu sú hory Srbska (Banjska stena), Slovensko (Západné Tatry, Choč, Veľká Fatra), Taliansko, Talianske Alpy, konkrétne z regiónu Piemonte (údolie Susa, Rocciamelone). Užite si hory a dajte vedieť, ako sa vám video páčilo.