Veľkonočné Sviatky inak: 5 typov, ktoré nikdy nesklamú

Sláviť Veľkonočné sviatky vás nebaví? Prežite ich inak ako tradične. Zbaľte rodinu a vyberte sa spoznávať Slovensko. Ponúka množstvo nádherných miest, ktoré stoja za objavenie.

Národný park Slovenský Raj

Ste milovníci turistiky? Pre dobrodružné rodiny je Slovenský Raj ideálnou destináciou. Spoznajte Prielom Hornádu alebo nádherný Tomášovský výhľad, prejdite sa úzkymi kaňonmi, preskúmajte jaskyne a prekonajte turistické trasy, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady a nezabudnuteľné zážitky.

Tomášovský výhľad

Terchová

Vyberte sa do malebnej horskej obce situovanej v severozápadnej časti Slovenska v oblasti Malá Fatra - Terchovej. Je známe svojou krásnou prírodou, tradičnou kultúrou a históriou, ktorá je spätá s legendárnou postavou, zbojníkom - Jurajom Jánošíkom. Prejdite si malý alebo veľký okruh Jánošíkových dier. Sústava úzkych kaňonov, skalnatých útvarov a vodopádov, ktoré sa vytvorili pôsobením vody v priebehu tisícročí vašu rodinku isto uchváti.

Jánošíkove diery

Tip Dobrodruha. Tu sa viete ubytovať: prelink XY

Banská Štiavnica

Pre tých, ktorí sú nadšení históriou a kultúrou, je Banská Štiavnica ideálnym miestom. Prechádzajte sa uličkami plnými historických pamiatok, zahrajte sa na kráľovskú rodinu a vstúpte do hradných priestorov, obdivujte nádherné výhľady na okolitú krajinu, zájdite do banského múzea, poprechádzajte sa v botanickej záhradu, ktorú začali vysádzať v 19. storočí. Vychutnajte si krásu blízkych tajchov. No najmä, zistite ako napredujú opravy po nedávnom smutnom požiari.

Banská Štiavnica

Pieninský národný park

Ďalším skvostom slovenskej prírody je Pieninský národný park. Nastúpte na plte a nechajte sa unášať Dunajcom. Spoznajte Peninský národný park a vychutnajte si výhľady, či nazrite do jaskýň. Doprajte si relax v kúpeľoch Červený Kláštor.

Pieninský národný park

Zámok Bojnice

Ak sa chcete ponoriť do rozprávkovej atmosféry, navštívte Zámok Bojnice. Tento romantický hrad, obklopený záhradami a parkom, je jedným z najkrajších zámkov v strednej Európe. Prejdite sa jeho komnatami, obdivujte zbierky umenia a pozrite si zvieratá v blízkom zoo.

Zámok Bojnice

Slovensko je plné skvostných miest, ktoré ponúkajú dobrodružstvo a zábavu pre každého. Stačí len vyraziť.

Pokojne na dobrodruh.sk o nich napíšte. Zdieľaný zážitok je dvojnásobný zážitok.