Ruskom na motorke: Cesta kostí do Magadanu

Rusty Kollar sa vybral na motorke do drsnej ruskej Sibíri aby prešiel tzv. Cestu kostí /Kolymská diaľnica/. Tá vedie z mesta Jakutsk do Magadanu. Cesta je tvorená hlinou, kamením, štrkom a vedie cez plošinu, na ktorej v zime teploty miestami klesajú až na -70°. Mosty na tejto ceste sú len zriedka, no väčšinou sú dnes už nezjazdné a poničené... Prečo sa volá Cesta kostí? Od roku 1932 do roku 1975 na nej pracovali potlickí väžni, pričom tisíce z nich tu zomreli. 
Celá Rustyho cesta mala približne 24 000 kilometrov a viedla západnou časťou Bajkalsko Amurskej Magistraly z Tayshet do mesta Tynda, kde sa napája na Lena highway smerujucou do Jakutska. Potom z Jakutska 2300 km do Magadanu.
 
Po páde sovietskej vlády sa táto cesta stala výzvou pre motorkárov. Ako prvý ju v roku 1995 prešiel britský tím Mondo Enduro. Ďalej Nór Helge Pedersen a Simon Milward v roku 2001. Ewan McGregor a Charley Boorman na svojej ceste okolo sveta v roku 2004 s filmovým štábom a sprievodným tímom pod názvom Long Way Round sa o to pokúsili tiež, no nepodarilo sa im to...