jesenné ZÁBAVY na zámku Schloss Hof

Len približne 30 minút jazdy autom od Bratislavy sa rozprestiera veľkolepé barokové sídlo - Schloss Hof. Obľúbená vidiecka rezidencia Márie Terézie prináša nádhernú jesennú paletu farieb a spolu s nimi aj rozmanitú programovú ponuku. Nechajte sa očariť skvelými výstavami, vystúpeniami umelcov a remeselníkov. Zabavte sa na tradičnej slávnosti koní a doprajte si detskú radosť na zámockej lúke pri púšťaní šarkanov. 

Pestré farby jesene

Na miernom kopci Moravského poľa tróni rozprávkovo pôsobiaca budova zámku Schloss Hof. V záplave jesenných farieb zámocké záhrady a ich umelecké súsošia vytvárajú nádhernú kulisu, ktorá je sama o sebe oslavou toho najpestrejšieho ročného obdobia. Na ploche 70 hektárov nájdete v zlatistých farbách jesene žiariace malebné záhrady, ktoré svojím barokovým členením poskytujú príjemné zákutia na oddych či pohodový piknik. Milovníkov zvierat iste poteší rozľahlý zámocký statok s viacerými druhmi staro-rakúskych domácich zvierat.

Schloss Hof

Všetko šťastie na chrbte koní

Zámocká lúka pôvabného vidieckeho areálu Schloss Hof privíta počas posledného prázdninového víkendu nádherné a šikovne trénované kone, roztomilé poníky i mnoho ďalších štvornohých predstaviteľov zvieracej ríše v pôsobivých vystúpeniach.

2. a 3. septembra ešte pred školou je na programe „Veľká slávnosť koní“, ktorá sa nesie v znamení napätia a zábavy, ale aj lokálnych gastronomických lahôdok.

Náročné i zábavné vystúpenia zvieracích predstaviteľov v súhre s akrobatickými jazdcami budú tradične ohurujúcim zážitkom. Predstavitelia Dragúnskeho pluku sa predvedú vo svojich historických uniformách a na krásnych, lesknúcich tátošoch v dokonalom sprievode. Artistickí jazdci ukážu svoje náročné kúsky vo vystúpeniach plných napätia. Tešiť sa môžete aj na mnoho ďalších pôsobivých formácií. Do diania sa zapoja aj ďalší štvornohí obyvatelia statku, ktorí sa predvedú najmä vo vtipných a veselých kreáciách.

Schloss Hof Nebeské divadlo nad zámockou lúkou

Motúzik v ruke, naháňačka v prírode a pohľad do nebies. V jesennom období patrí púšťanie šarkanov k jedným z najobľúbenejších aktivít. Na Šarkaniáde 16. a 17. septembra ovládnu nebo nad zámkom Schloss Hof rozmanité podoby lietajúcich drakov. Od historických kúskov až po najmodernejšie futuristické kreácie.

Prineste si toho najkrajšieho šarkana a nechajte ho vznášať sa nad záhradami, v ktorých sa kedysi prechádzali aj deti Márie Terézie. Ak si ho nestihnete zaobstarať pred príchodom na zámok, nezúfajte. V špeciálne ladených kreatívnych dielničkách si ho môžete vyrobiť aj priamo v deň podujatia.

Šarkany s rôznymi motívmi poskakujúce v nebeských výšinách v hudobnom sprievode či umelecky koncipované šarkany z dizajnérskych dielní budú iste kultúrnym zážitkom. Šarkany s motívmi zástupcov ríše zvierat a špeciálny padák s nádielkou plyšových zvieratiek poteší najmä detských návštevníkov. 

Schloss Hof

Sviatočný deň v imperiálnej atmosfére

Ak sa rozhodnete zavítať na zámok Schloss Hof počas slovenských štátnych sviatkov 29.8., 1.9. a 15.9. čaká na vás špeciálny program určený pre slovenských návštevníkov. Výstavy v zámockých komnatách vám v tento deň s radosťou priblížia aj slovenskí lektori. Nahliadnite na život šľachty, obohaťte si svoje dejepisné vedomosti a pobavte sa na netradičných historických kuriozitách.

Tešiť sa môžete aj na slovenské prehliadky špeciálne pre detí.  Počas nej deti vkĺznu do role malých šľachticov, spoznajú život na zámku i dobové oblečenie. Dielničky v kreatívnom ateliéri ponúknu skvelé nápady a najmenších návštevníkov  pozvú k umeleckej aktivite. Zámocký areál môžete spoznať aj pri jazde na koči a pre deti je pripravené jazdenie na poníkoch. Vôňu prichádzajúcej jesene a stromy zahaľujúce sa do tisícov farieb v barokových záhradách si môžete vychutnať počas príjemného pikniku a zámocký areál spoznať z celkom inej perspektívy.

Schloss Hof

Miesto: Zámok Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1

Termíny podujatí: 

  • Veľká slávnosť koní: 2. – 3. september
  • Šarkaniáda: 16.-17. september
  • Špeciálny program pre slovenských návštevníkov: 29. august., 01.september. a 15. september.

Vstupenka do zámku Schloss Hof vrátane zámku Niederweiden: 

dospelí 21,- €  | deti (6–18 rokov) 12,- € | rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 54,- €

  • Ročná vstupenka: dospelí 46,-€  | deti 26,-€
  • Prehliadka: dospelí 4,-€ |deti 2,-€