Festival Hory a mesto 2024 v nákupnom centre VIVO

Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto 2024 pozýva do sveta dobrodružstva v podobe filmov a hodnotných prednášok. Čaká vás nezabudnuteľný zážitok, ktorý spojí nadšenie pre horolezectvo a outdoorové aktivity s kultúrnymi podujatiami a filmovými projekciami.

Miesto konania nákupné centrum VIVO

Festival bude prebiehať v priestoroch nákupného centra Vivo! v Bratislave v dňoch 9.-13. apríla 2024. Festival otvorí svoje dvere v utorok 9. apríla o 19:00, a to vyhlásením víťazných filmov 24. ročníka, ktoré hodnotila medzinárodná porota.

Nasledovať budú filmy Pavla Barabáša a vo vedľajšej kinosále si na svoje prídu priaznivci boulderingu.

V priebehu nasledujúcich dní ponúkne festival témy vysokých hôr, vody, bicyklov, behu, jaskyniarstva, snehu, blok s témou enviro: medvede, a v neposlednom rade aj tému horských chát a útulní.

Osviežením festivalu bude séria filmov Reel Rock

Tá každoročne prináša niekoľko najkvalitnejších lezeckých filmov. Posledným dňom programu bude sobota 13. apríla s hlavnou hostkou festivalu, profesionálnou lyžiarkou a skialpinistkou Hadley Hammer.

Festival uzavrie ceremoniál vyhlásenia víťazov fotosúťaže a tiež premietanie výberu z víťazných filmov medzinárodnej festivalovej súťaže. Podrobný program na každý deň, ako aj možnosť zakúpenia lístkov, nájdete na stránke Cinepass - https://ham.cinepass.sk/sk/