Dovolenka s deťmi do Egypta cez Veľkú noc

Mnohí si dovolenku do Egypta objednávajú cez cestovnú kanceláriu. My sme si ju vybavili svojpomocne. Cez veľkonočné prázdniny sme vycestovali aj s deťmi do Sharm el Shaku.

Destinácia Sharm el Shake je výhodná lebo leží na Sinajskom poloostrove a neplatíte tu víza, na rozdiel od Hurghady čí Káhiry. Pre výhodnú cenu leteniek sme skombinovali letiská príletu a odletu. Odlet sme mali z Budapešte a prílet na Viedenské letisko – Schwechat. Auto sme zaparkovali v Bratislave, na platenom parkovisku na Galvaniho ulici a vlakom sme sa presunuli do Budapešti.

Ako sa dostať na letisko v Budapešti

Na moje prekvapenie medzinárodný vlak – Eurocity nemal žiadne meškanie. Z vlakovej stanice Nyugati sme sa na letisko presunuli metrom M3 – lístky sme si kúpili v podchode (aj pre deti – platí rovnaký lístok) a potom autobusom 100E – kyvadlový autobus na letisko zo stanice Eák Ferenc tér. Autobus má jednotné cestovné 2200 HUF – 5,70 Eur a cesta trvá cca 40 minút. Keďže sme na letisko prišli v časovom predstihu pomotali sme sa po obchodoch a potom nám oznámili 2 hodinové meškanie letu. Snažili sme sa nájsť do najpohodlnešie miesto na čakanie a to bolo v časti ku gatom A12-A25. Boli tam pohodlné lehátka, zásuvky, sedenie so stolíkom s priamym výhľadom na odletovú tabuľu a odhlučnená búdka na čítanie, prácu. Letisko

Po prílete sme mali dopredu vybavený taxík na presun do hotela cez Booking, keďže sme prilietali v skorých ranných hodinách. Cena taxíka bola veľmi priaznivá a mali sme istotu, že nás bude čakať, pred príletovov halou. Túto službu sme využili aj pri odlete. Cesta asi 20 minút nás vyšla cca 8,50 Eur. Hotel sme si vybrali s all inclusive, síce nebol priamo na pláži, ale ponúkal Shutle bus na dva druhy pláží niekoľko krát za deň. Aj na klasickú pieskovú pláž s pozvoľným vstupom a na druhú pláž určenú na potápanie s korálovým útesom.

Koral beach

A každý večer ponúkal aj shutle bus do centra – na starý trh. Kde ste si mohli nakúpiť suveníry, oblečenie, koreniny, potraviny.

Sharm

Cestovali sme sem v období ramadánu

Ale nepocítili sme žiadne obmedzenie, čo sa týka konzumácie jedla a pitia alebo nejakého zdržania. Hotel bol viac ako poloprázdny, čiže sme nemali núdzu o lehátka, jedlo na bufetových stoloch nikdy nechýbalo. No každým dňom sa kapacita hotela postupne naplňovala. Preto odporúčam cestovať maximálne do konca apríla. More už bolo teplučké a teploty sa šplhali k 32 stupňom. My sme si dovolenku maximálne užili, oddýchli sme si a budúci rok budeme určite uvažovať o niečom takomto tiež.