Do kín prichádza dokument Plná 6, pohľad do života extrémneho preteká

Film PLNÁ 6 /réžia Adam Sejk/ sleduje posledných šesť rokov závodnej kariéry Kamila Holána, ktorý je aktuálne jedným z najlepších českých motocyklových pretekárov na prírodných okruhoch. Napriek tomu jeho materiálne možnosti a zázemie ani zďaleka nedosahujú úroveň svetových jazdcov.

Na najťažších roadracingových tratiach ako je Isle of Man je však schopný sa im vyrovnať.

Dokumentárny portrét rozpráva príbeh o mužovi z obyčajných pomerov, ktorý podľahol vášni rýchlosti a podriadil jej svoj život i telo. Plná šesť znamená moment, keď motocykel dosiahne svoj limit a ide na šiesty stupeň maximálnej rýchlosti. Pohľad do každodennosti extrémneho pretekára odkrýva silu nečakaných podmienok úspechu.

Český dokumentárny film Plná 6 prináša od 13. októbra do kín distribučná spoločnosť FILMTOPIA. 

Riskantný šport či zábava?

Režisér a kameraman Adam Sejk je vášnivým motocyklovým fanúšikom, to že sa jedná o riskantný šport či zábavu sa najviac presvedčil sám, keď jeden z jeho najbližších priateľov tragicky zahynul na motorke. 

„Keď som film natáčal, pokladal som si otázky, kam až by som bol ja sám schopný zájsť vo svojich limitoch. Či by som poprel svoje „ja“ v snahe zavďačiť sa druhým, alebo ako by som naložil so svojou druhou šancou. Film určite nemá ambície odpovedať na všetky otázky ľudstva. Budem rád, keď privedie diváka zamyslieť sa na tým, kde on sám má svoje priority a čo je pre neho v živote najdôležitejšie.“ 

Atraktívne prostredie domácich, ale predovšetkým svetových roadracingových závodov dáva nahliadnuť do pozadia fungovania vrcholového športu. Podobný spôsob života ale prináša aj problémy a peripetie v osobnom i rodinnom živote pretekára.

Vo filme nahliadnete do všedného života Holánovej rodiny, ktorú spolu s kariérou poznamenal aj rozchod s jeho ženou. Všednú rutinu v práci, voľný čas i čas, ktorý Kamil trávi s deťmi. Je to práve rodina a najbližší kolegovia, ktorí odhaľujú život pretekára, ktorý sa pokúša o cestu na vrchol.

Pohľad do každodennosti extrémneho pretekára odkrýva silu nečakaných podmienok úspechu. Prostredníctvom filmu sa divák dostane aj do prostredia najprestížnejších pretekov a to nie cez športový prenos, ale spolu s konkrétnou postavou a „zažije“ tak ich extrémnosť.

Dokážeme pochopiť, čo vrcholový športovec získava nasadením života a čo vyžaduje a prináša prekonávanie limitov?

12. 10. slávnostná premiéra filmu

V spolupráci s hlavným partnerom distribúcie filmu na Slovensku, TÜV STK - poskytovateľom služieb technickej, emisnej kontroly a kontroly originality, sme pripravili unikátne podujatie za účasti tvorcov filmu a samotného protagonistu Kamila Holána. Dňa 12. októbra o 18.00 hod. sa na parkovisku pred DK Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke stretnú motocykloví fanúšikovia na svojich motorkách a o 19.00 hod. bude nasledovať slávnostná premiéra filmu spojená s diskusiou v kine DK Zrkadlový háj

  • Film bude od štvrtka 13. októbra 2022 nasadený vo všetkých typoch kín – v multiplexoch (sieť CIMEMAX), jednosálových kinách, klubových, alternatívnych priestoroch a na špeciálnych podujatiach na Slovensku.