Dlhoočakávaná turistická mapa bude dostupná aj v mobilnej aplikácii

Najobľúbenejšia turistická oblasť na strednom Slovensku bude mať svoju špeciálnu aktualizovanú turistickú mapu. Papierová mapa bude prepojená s digitálnym svetom, čo umožní užívateľom objavovať nové miesta a zaujímavosti za veľmi krátky čas.

Vydavatelia z Kynceľovej vyvinuli novú mobilnú aplikáciu, ktorá prepája klasickú papierovú mapu s modernými techonológiami. V tejto aplikácii bude dostupná aj dlhoočakávaná turistická mapa Nízke Tatry – Chopok.

turistická mapa

Legendárne papierové mapy v digitálnom svete

Úplnou novinkou vydavateľstva turistických máp je moderná mobilná aplikácia Map Explorer, v ktorej budú všetky aktualizované turistické mapy v tomto roku dostupné aj pre užívateľov. Jednou z prvých máp bude číslo 122 Nízke Tatry – Chopok. Práve prebiehajúce 4-mesačné aktualizovanie má na zodpovednosti kartografický tím spolu s manažérkou projektu Gabrielou Hrdou.

turistická mapa

S overovaním informácií a dát priamo v teréne nám pomáhajú miestne samosprávy, podnikatelia v cestovnom ruchu, turistické organizácie ako aj individuálni nadšenci, pre ktorých je táto turisticky navštevovaná oblasť srdcovou záležitosťou,“ hovorí Gabriela Hrdá, regionálna projektová manažérka. Najdôležitejšie údaje, ako aktuálne turistické trasy či evidované cyklotrasy, zabezpečuje Klub slovenských turistov a Slovenský cykloklub, s ktorými majú vydavatelia veľmi dobrú spoluprácu.

Naplánovanie turistiky nebolo nikdy ľahšie

Mobilná aplikácia Map Explorer je určená pre turistov a cestovateľov, ktorí chcú prejsť určitú trasu a chcú okamžite vedieť, čo zaujímavé ich počas výletu čaká. Naskenovaním QR kódu, ktorý turistická mapa obsahuje si môžete prechádzať mobilom ponad papierovú mapu, v ktorom sa zobrazia rôzne atraktivity regiónu, turistické zaujímavosti, prírodné či kultúrne pamiatky, dokonca ubytovacie a stravovacie zariadenia. „Pri stretnutiach zostanú starostovia obcí či majitelia regionálnych podnikov veľmi prekvapení, keď im zeleno-žltú papierovú turistickú mapu ukážem v mobilnej aplikácii, ktorá je jedinečnou novinkou na Slovensku,“ približuje prácu v teréne Gabriela Hrdá.