3 jedinečné krajiny, ktoré by mal navštíviť každý kávičkár

Pre kávičkárov je cestovanie viac než len pozeranie pamiatok. Je to príležitosť prebádať nové chute a objaviť jedinečné kaviarne či pražiarne. Ak ste cestovateľ s vášňou pre kávu a túžite po nezabudnuteľnom zážitku, tu sú 3 krajiny a ich tradičná kávová kultúra.

Švédsko: Špecialitou je kávový syr

Káva je dôležitou súčasťou každodenného života pre mnohých Švédov. Jej pitie má dokonca svoj špecifický jednoslovný názov „fika“. Ide o tradičnú švédsku kávovú prestávku, kedy sa stretávajú priatelia, kolegovia a rodiny, ktorí si popri káve vychutnávajú aj rôzne dezerty.

Čas na túto prestávku rešpektujú dokonca aj švédski zamestnávatelia, ktorí svojim zamestnancom umožňujú stretnúť sa doobeda aj poobede. Ide o životný štýl a spôsob, akým dokážu spomaliť a užívať si maličkosti bežných dní.

Keď už tam budete vyskúšajte aj netradičnú tradíciu s názvom „kaffeost“, v preklade „kávový syr“. Ide o spôsob, pri ktorom sa uvarí výberová káva a do nej si namočíte syr, ktorý sa nerozpustí ale iba zmäkne. Dostanete ju v šálke vyrobenej z brezového dreva a jej vyskúšanie naozaj stojí za to.

Vietnam: Káva s kondenzovaným mliekom a vajíčkom 

Vietnam je druhým najväčším vývozcom kávy na svete. Jeho kávová kultúra sa začala rodiť v období francúzskej kolonizácie, keď bola privezená do Vietnamu a medzi miestnymi sa stala okamžite obľúbeným nápojom. 

Spôsob jej prípravy sa neustále zdokonaľoval a dnes sa varí pomocou malého kovového filtra nazývaného „phin“. Mletá káva sa umiestni do filtra, ktorý je položený na šálke, naleje sa doň horúca voda a káva pomaly kvapká do šálky. 

V 20. storočí bolo vo Vietname nedostatok mlieka a to viedlo k tomu, že ju začali sladiť kondenzovaným mliekom. Odvtedy sa to stalo súčasťou vietnamskej kávovej kultúry. Špecialitou je aj vajíčková káva s názvom „cà phê trứng“. V nej sa do kávy okrem kondenzovaného mlieka pridá aj vaječný žĺtok. 

Ak sa rozhodnete navštíviť Vietnam určite vyskúšajte tieto jedinečné kombinácie a navštívte aj svetové múzeum kávy – Bảo Tàng Thế Giới Cà Phê. Nájdete v ňom viac ako 10 000 predmetov súvisiacich s kávou a s kávovou kultúrou z mnohých období.Zdroj: unsplash.com

Etiópia: Niekoľkohodinový kávový rituál

Etiópia je nielen kolíska ľudstva, ale aj kávy. Jej pitie má pre nich nielen kultúrny, ale aj sociálny význam. Postoj Etiópčanov ku káve najlepšie vystihuje etiópske príslovie „buna dabo naw“, čo sa prekladá ako „káva je náš chlieb“.

Najznámejší je unikátny kávový rituál, ktorý trvá aj niekoľko hodín. Ide o rodinnú záležitosť, ale často sú pozvaní aj iní hostia. Rituál začína pražením kávových zŕn priamo pred publikom. Po pražení nasleduje ich mletie. Hotový kávový prášok sa nasype do „jebeny“, čo je karafa s oválnym dnom. Do hrnčeka sa ku káve pridá voda, nádoba sa postaví na piecku a nechá sa pomaly variť. Keď je káva uvarená, naleje sa z relatívne veľkej výšky do šálok. Potom sa podáva hosťom, ktorí sa v priebehu celej udalosti rozprávajú, tancujú a spievajú. 

Pre cestovateľov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Etiópiu, je účasť na kávovom rituáli zážitkom, ktorý im umožní hlbšie porozumieť kultúre a tradíciám tejto krajiny. Navyše, môžete tu navštíviť aj farmy a pozorovať, ako sa zrná kávy zbierajú a spracovávajú.