Zipline Omiš: Adrenalínová zábava v Chorvátsku

Osem oceľových lán natiahnutých cez kaňon rieky Cetina v celkovej dĺžke 2100 metrov. Z toho najdlhšie lano má až 700 metrov vo výške 150 metrov. Vašou bojovou úlohou je sa po týchto lanách spustiť rýchlosťou až 65 km/h a možno aj viac... A to všetko len tri kilometre od centra chorvátskeho mesta Omiš. Absolvujete tak tri hodiny adrenalínového pobytu v krásnej prírode. To je ZipLine pri chorvátskom meste Omiš.

Úprimne povedané, nevedel som presne čo mám od ZipLine očakávať. Bolo mi jasné, že ide o celkom zaujímavú šialenosť, no nevedel som si celkom dobre predstaviť techniku tejto zábavy. Dosť mi pripomínala to, čo som videl praktizovať rôznych hrdinov v amerických akčných filmoch. V skratke, ako už z názvu vyplýva, Zipline je zjazd po lane, do ktorého ste zaistený veľkou skobou a pásom.

Zipline v Omisi

Ale je to celkom jednoduché :)

Ako prvý krok k dobrodružstvu sa nahlásite v agentúre v Omiši (Josipa Pupacica 4) hneď vedľa brehu rieky Cetina, kde vám všetko vysvetlia. Tu je aj ich webka: www.zipline-croatia.com

Omis Zipline

Cena za Zipline bola tento rok 400 kuna alebo 53,-Euro

Je v tom odvoz, dovoz, sprievodcovia, komplet vystroj... Jednoducho, vám stačí iba prísť. A verte, oplatí sa to. Odporúčam si zobrať pevnú obuv, nakoľko súčasťou tohto dobrodružstva je aj menšia turistika, keď sa presúvate aj jedného ľana k druhému po skalnatom a horskom teréne. A radšej do zálohy aj mikinu. Pred ostrou jazdou absolvuje každý cvičnú jazdu na krátkom lane dlhom cca. 25 metrov, kde inštruktor vysvetlí celú techniku aj spôsobom brzdenia. A následne sa ide na vec, pričom hneď prvé lano má 700 metrov...:) Užijete si pritom skutočne množstvo fantastických výhľadov a krásnej prírody. 
Nezabudnite teda, že počas letnej dovolenky v Chorvátsku máte možnosť zažiť aj riadny adrenalín a netreba sa už len vyvaľovať na pláži...